1482 (1182) 2022-01-21 - 2022-01-27

Lekcje teatralne dla młodzieży

Teatr Miejski w Gdyni oferuje nie tylko ciekawe spektakle, ale i artystyczne przygody. Mogą się o tym przekonać uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Z myślą o nich przygotowano lekcje teatralne. Ich uczestnicy odkryją tajemnice sceny i widowni.


Co kryją teatralne kulisy? Tego mogą się dowiedzieć uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Wystarczy, że zapiszą się na lekcje teatralne w Teatrze Miejskim w Gdyni. Zajęcia odbywają się w wybrane poniedziałki w godz. 9.00-10.00, 10.45-11.45 oraz 12.30-13.30. Prowadzi je pedagog teatru – Anna Zalewska-Uberman.
Lekcje są dostosowane do wieku uczniów i trwają 60 minut. Do wyboru są dwa rodzaje zajęć.
„Tajemnice sceny i widowni dla młodziaków” to propozycja dla dzieci od 6. roku życia. Uczestnicy zajęć staną na scenie i będą mogli poczuć klimat teatru, a także dowiedzieć się, kto gra tam pierwsze skrzypce. W programie jest również wejście za kulisy. Podczas wycieczki będzie można zobaczyć z bliska rekwizyty oraz kostiumy teatralne i sprawdzić, co się dzieje, kiedy gaśnie światło.
Z kolei w zajęciach „Tajemnice sceny i widowni dla starszaków” mogą wziąć udział uczniowie klas VI-VIII szkół podstawowych oraz młodzież ze szkół ponadpodstawowych. Podczas lekcji młodzi ludzie dowiedzą się, jak powstaje spektakl i z jakimi wyzwaniami mierzą się aktorzy. Uczestnicy poszukają też ukrytych znaczeń rekwizytów i kostiumów, a także będą mogli odkryć swoją artystyczną duszę, obejrzeć projekty scenograficzne i poznać tajemnice teatru oraz specyficzne słownictwo.
Liczba miejsc jest ograniczona, dlatego obowiązują zapisy na zajęcia. Zgłoszenia należy przesyłać drogą elektroniczną, wysyłając e-mail na adres: edukacja@teatrgombrowicza.art.pl. Koszt udziału w zajęciach – 10 złotych od osoby.
Szczegóły oraz regulamin można znaleźć na stronie www.teatrgombrowicza.art.pl.

ikona