1482 (1182) 2022-01-21 - 2022-01-27

Okrągły jubileusz gdyńskiego IRONMANA

Za nami pierwsza w tym roku konferencja zapowiadająca nowy sezon legendarnego cyklu IRONMAN w Polsce. Gdynia po raz drugi w historii zorganizuje wyścig na pełnym dystansie, a swój przyjazd nad morze zapowiedzieli już pierwsi zawodnicy. Triathloniści i triathlonistki w tym sezonie mogą wybrać również starty w Warszawie oraz Poznaniu.


Rok 2022 będzie wyjątkowy dla uczestników Enea IRONMAN Gdynia. Zawody zaplanowane na 7 sierpnia będą jubileuszowe.
W trakcie prezentacji IRONMAN Poland 2022 ujawniono również pierwsze nazwiska triathlonistów PRO, którzy wystartują w Polsce. W Enea IRONMAN 70.3 Gdynia swój udział potwierdzili Richard Murray z RPA oraz Rachel Klamer z Holandii. To utytułowani sportowcy, uczestnicy Igrzysk Olimpijskich.
W Gdyni zawodnicy będą mieli do zdobycia bilety na mistrzostwa świata: 45 slotów na IRONMAN World Championship 2022 w Kailua-Kona oraz 30 miejsc na IRONMAN 70.3 World Championship 2023 w Lahti.
W tym roku, oprócz występów w Gdyni oraz Warszawie, zawodnicy mogą szykować się na debiutanckie zawody IRONMAN 70.3 Poznań oraz 5150 Poznań, które zaplanowano na 4 września.
W trakcie konferencji poznaliśmy również tegoroczne hasło przewodnie zawodów IRONMAN. Głównym motywem rywalizacji w Warszawie, Gdyni oraz Poznaniu będzie „Rok Marzycieli”. Organizatorzy zawodów chcą w ten sposób przekazać, że za każdym wielkim osiągnięciem zawsze stoi marzenie.
„Rok Marzycieli” ma też inspirować do podjęcia wyzwania, jakim jest ukończenie zawodów IRONMAN. Ta droga zaczyna się od marzenia, które następnie staje się celem, a w końcu rzeczywistością. Dodatkowo, w każdym mieście wybrano jeden symbol, którego historia idealnie odzwierciedla realizację wielkiego marzenia. W Gdyni będzie to Port Gdynia, w Warszawie Zamek Królewski, a w Poznaniu Międzynarodowe Targi Poznańskie.
Port Gdynia świętuje 100. rocznicę rozpoczęcia budowy. W przypadku warszawskiego symbolu mówimy o 50-leciu odbudowy Zamku Królewskiego, a Międzynarodowe Targi Poznańskie świętują jubileusz związany z rocznicą powstania, od ponad 100 lat są dumą i chlubą Wielkopolski oraz całego kraju.

ikona