1482 (1182) 2022-01-21 - 2022-01-27

Spotkajmy się w Kinie Studyjnym GCF

Filmowa biografia Edwarda Gierka oraz thriller wyprodukowany przez samego Martina Scorsese – Gdyńskie Centrum Filmowe zaprasza na ekscytujące premiery. Powraca też Bajka w Centrum, cykl poranków filmowych dla najmłodszych widzów.

Gierek. Nazwisko, o którym słyszał w Polsce każdy, ale nikt nie zna jego prawdziwej historii. Kim był naprawdę? O czym marzył? Kto go zdradził? Film „Gierek” to historia człowieka, który dziś wciąż budzi skrajne opinie. Tajemnice wspólnego życia, widzianego oczami żony i matki Edwarda Gierka po raz pierwszy trafiły na duży ekran.
Jedną z filmowych premier tego tygodnia jest również „Hazardzista”. Oscar Isaac w znakomitej, magnetyzującej roli w odurzającym, gęstym, pełnym napięcia, które niemal rozsadza ekran thrillerze. Elektryzująca i wciągająca od pierwszej minuty opowieść, która trzyma w napięciu niczym gra o najwyższą stawkę.
Do Kina Studyjnego GCF warto się wybrać na „C’mon C’mon”, czyli wielki powrót Mike'a Millsa, twórcy niezapomnianych „Debiutantów", a także spektakularny powrót na ekrany Joaquina Phoenixa, który zagrał tu swoją pierwszą od czasów „Jokera" rolę, zmieniając całkowicie swój wizerunek. Jego bohater – Johnny, dziennikarz radiowy – uczy się uważnie słuchać, budować trwałe więzi, naprawiać błędy przeszłości i... przytulać. Wciela się w rolę uroczego dziennikarza, który przemierza Amerykę z mikrofonem. Po drodze odwiedza mieszkającą w Los Angeles siostrę, z którą nie rozmawiał od lat, a która teraz potrzebuje jego pomocy.
Znane i lubiane poranki filmowe powracają do Kina Studyjnego GCF! Gdyńskie Centrum Filmowe zaprasza najmłodszych widzów wraz z opiekunami – mile widziane są Babcie i Dziadkowie – na styczniowy poranek filmowy z cyklu Bajka w Centrum: 22 stycznia o godz. 10.00. W programie zestaw polskich filmów animowanych, których motywem przewodnim są relacje rodzinne i wesołe przygody, jakie przeżywają wspólnie wnuczęta i dziadkowie.
W repertuarze Kina Studyjnego GCF są również m.in. filmy: „(Nie)długo i szczęśliwie”, „Truflarze”, „Titane”, „Benedetta”, „Hiszpański romans”, „O czym dzisiaj marzą zwierzęta”. Na widowni dostępne jest 30 procent miejsc, ale limit nie obejmuje osób zaszczepionych. Widzowie, którzy zakupią bilet oznaczony jako „COVID-19”, proszeni są o okazanie certyfikatu potwierdzającego fakt zaszczepienia.
Więcej na gcf.org.pl.

ikona