1482 (1182) 2022-01-21 - 2022-01-27

Zobacz to, co najlepsze w Teatrze Miejskim

Teatr Miejski im. Witolda Gombrowicza w Gdyni zaprasza:

– 21, 22 i 23 stycznia na „Prawiek i inne czasy” w reż. Jacka Bały na podstawie powieści Olgi Tokarczuk.


Fascynujące spotkanie z wyobraźnią, wrażliwością i metaforycznością języka polskiej noblistki Olgi Tokarczuk. Magia, realizm i odwieczne prawa natury. Opowieść o burzliwym XX wieku i ludziach, którzy walczą o swoje szczęście, prawo do miłości i wolności. Czułe i łagodne spojrzenie na człowieka, pogoda ducha, element nadprzyrodzony i poczucie humoru w najczarniejszych chwilach.
– 26 stycznia na „Misery” Williama Goldmana na podstawie powieści Stephena Kinga w reż. Krzysztofa Babickiego.
Paul Sheldon – autor popularnych romansów o Misery Chastain, Annie Wilkes – była pielęgniarka kochająca jego książki, śnieżna zamieć, dom na odludziu, tajemnicza atmosfera i, jak to w thrillerach Stephena Kinga bywa… zło w najczystszej postaci! Z pasją i mistrzostwem opowiedziana historia, trzymająca w napięciu do ostatniej sceny.
– 27, 28 i 29 stycznia na spektakl „Znaczy Kapitan” na podstawie prozy Karola Olgierda Borchardta, w adaptacji Pawła Huellego i reż. Krzysztofa Babickiego.
Kultowa pozycja w Gdyni. Słynni kapitanowie, statki parowe, transatlantyki i legendarne żaglowce. Porywająca kronika pionierskiej epoki w dziejach naszej floty morskiej. Głęboka woda, wielka przygoda i piękne kobiety. Obowiązkowa pozycja nad morzem.
Strona www.teatrgombrowicza.art.pl.

ikona