1483 (1183) 2022-01-28 - 2022-02-10

Gdyńska Trójka wśród najlepszych liceów w Polsce

Gdyńska Trójka po raz kolejny znalazła się wśród najlepszych liceów w kraju. Właśnie ukazał się coroczny ranking szkół średnich miesięcznika „Perspektywy”. III Liceum Ogólnokształcące im. Marynarki Wojennej w Gdyni zajęło 5. miejsce w skali kraju, jednocześnie plasując się na najwyższym stopniu podium w województwie pomorskim.


Ranking liceów i techników jest przygotowywany przez miesięcznik „Perspektywy”. Na ocenę szkół składają się wyniki egzaminów maturalnych uczniów oraz ich osiągnięcia w olimpiadach. W tym roku ranking powstał już po raz 24. III Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marynarki Wojennej RP w Gdyni rokrocznie znajduje się w ścisłej czołówce zestawienia. W tym roku Trójka po raz kolejny zwyciężyła w rankingu pomorskich szkół. Z kolei w rankingu ogólnopolskim zajęła wysokie 5. miejsce. To awans o dwie lokaty w stosunku do ubiegłego roku. Oprócz rankingu głównego są tworzone również zestawienia najlepszych szkół olimpijskich i maturalnych. W tym wypadku osobno ocenia się wyniki uczniów w olimpiadach bądź rezultaty maturalne. W tych rankingach Trójka zajęła odpowiednio 5. i 14. miejsce.
Na wynik szkół składają się wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych (30%), wyniki matury z przedmiotów dodatkowych (45%) oraz sukcesy w olimpiadach (25%). Z kolei kryteria rankingu szkół technicznych to: sukcesy szkoły w olimpiadach (20%), wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych (20%), wyniki matury z przedmiotów dodatkowych (30%) oraz wyniki egzaminu zawodowego (30%).
Pełen ranking można zobaczyć na stronie www.perspektywy.pl.
Gratulacje!