1483 (1183) 2022-01-28 - 2022-02-10

Konsulat Kultury zaprasza

Konsulat Kultury (ul. Jana z Kolna 25) zaprasza:


– 28 stycznia o godz. 19.00 na spektakl „Źli Żydzi” w reż. Grzegorza Chrapkiewicza.
Nowy Jork, XXI wiek, rodzinne dziedzictwo w cieniu Holokaustu. Po stracie ukochanego dziadka kuzynostwo walczy nie tyle o to, co pozostało po seniorze rodu, ile o dookreślenie swojego miejsca we współczesnym świecie, tożsamość kulturową i religijną.
Bilety: 50/45 zł
– 29 stycznia o godz. 19.00 oraz 30 stycznia o godz. 17.00 na spektakl pt. „Stara baba. Tragedia antyczna” w reż. Magdaleny Bochan-Jachimek. Spektakl został przygotowany przez grupę warsztatową „W Kaczych Butach”.
Wbrew podtytułowi – raczej komedia. Ale że każda dobra komedia bierze się z ludzkiego dramatu, więc Helenie, głównej bohaterce, wcale nie jest do śmiechu. Zostawia ją mąż. Ale od czego są przyjaciółki?
Bilety: 30 zł
– 30 stycznia o godz. 11.00 na 34. Teatrzyk Młodego Artysty.
Nadszedł czas na młodych artystów. Tylko tu mogą wykazać się swoim talentem: zaśpiewać ukochaną piosenkę, zrobić gwiazdę, powiedzieć wiersz, zbudować auto z patyków. Na wszystkich uczestników czekają dyplomy oraz małe podarunki.
Wstęp wolny.
– 3 i 17 lutego o godz. 9.00 na Artystyczny Klub Malucha, czyli zajęcia muzyczne przeznaczone dla rodziców/opiekunów z dziećmi w wieku 0-2 lata. W trakcie zajęć dzieci poznają wiele piosenek, wierszyków i tańców. Nauczą się także grać na instrumentach perkusyjnych, rozwiną poczucie rytmu, wrażliwość muzyczną oraz umiejętności społeczne.
Bilety: 15 zł (opłata za dziecko uczestniczące w zajęciach, opiekun – wstęp wolny)
– 5 lutego o godz. 19.00 i 6 lutego o godz. 17.00 na „Pomoc domową” w reż. Tomasza Podsiadłego.
Spektakl został przygotowany przez grupę warsztatową Bałtycki Teatr Różnorodności. Mieszkanie, dwie sypialnie, mąż, żona, kochanek i kochanka. To tylko zapowiedź prawdziwej farsy...
Bilety: 30 zł
– 6 lutego o godz. 11.00 na muzyczny poranek Małej Gdyńskiej Filharmonii pt. „Akordeon: muzyczny kameleon” (sala koncertowa Portu Gdynia, ul. Rotterdamska 9).
W programie koncertu m.in. „Taniec z szablami” Chaczaturiana, „Humoreska” Dworzaka, muzyka z „West Side Story”, „Skrzypka na dachu” oraz największe przeboje z polskich bajek.
Wykonawcy: Gdański Kwartet Akordeonowy w składzie: Maciej Kacprzak, Paweł Ratajek, Paweł Wiśniewski, Wojciech Ulanowski.
Bilety: 20 zł
Więcej informacji na konsulatkultury.pl.