1483 (1183) 2022-01-28 - 2022-02-10

Odnowione wnętrza SP34

Kolejna gdyńska placówka jest już po remoncie. Szkoła Podstawowa nr 34 z oddziałami integracyjnymi im. Leonida Teligi uroczyście otworzyła odnowioną salę gimnastyczną.


Trochę ponad 283 tysiące złotych kosztowała modernizacja sali gimnastycznej w Szkole Podstawowej nr 34 im. Leopolda Teligi przy ulicy Cylkowskiego 5. 19 stycznia odbyła się uroczystość otwarcia.
W ostatnich latach szkoła przeszła szereg zmian: nowe boisko, termomodernizacja czy remonty sal dydaktycznych. To nie koniec zmian. Przed placówką realizacja projektu zakładającego dalsze dostosowywanie placówki dla potrzeb dzieci z niepełnosprawnościami. „Dostępna Szkoła”, bo taką nosi nazwę ten projekt, to zarówno działania inwestycyjne, jak i miękkie, uwrażliwiające nas wszystkich na potrzeby angażowania się w realizację projektów włączających.
Modernizacja obejmowała salę gimnastyczną o powierzchni ok. 162 m2. Zakres prac obejmował roboty rozbiórkowe oraz prace remontowo-budowlane w zakresie: wykonania nowej posadzki elastycznej spełniającej normy, malowania ścian, wymiany stolarki drzwiowej, wymianę sprzętu sportowego oraz wymianę instalacji gniazd.
Młodzi zdążyli już skorzystać z odnowionego wnętrza, bo sala została oddana do użytku pod koniec 2021 roku.
Nie zapomniano również o wymianie sprzętu sportowego. Zamontowano m.in. siatki ochronne na okna, kosze do gry w koszykówkę z regulacją wysokości, naścienny mechanizm do siatki do siatkówki, mechanizm i kotary grodzące przedzielające salę gimnastyczną na dwie mniejsze, a także tablicę elektroniczną.