1483 (1183) 2022-01-28 - 2022-02-10

Precz z nudą, czyli w ferie #wGdyni – cz. II

Dziś prezentujemy drugą część kolonijnej oferty w Gdyni. To zajęcia bezpłatne i płatne.Ferie w gdyńskich szkołach
Szeroki wachlarz atrakcji dla dzieci i młodzieży przygotowały gdyńskie szkoły – zajęcia sportowe i rekreacyjno-turystyczne, plastyczne i manualne, praktyczne – majsterkowanie, muzyczno-teatralne, gry i zabawy kształcące, informatyczne, świetlicowe, podstawy szycia, warsztaty filmowe, taneczne, kulinarne, a także półkolonie.
Większość zajęć jest bezpłatna, niektóre placówki przewidują odpłatność za posiłki lub wyjścia np. do kina czy Centrum Nauki Experyment.
Ze szczegółową ofertą można zapoznać się w szkole, do której uczęszcza dziecko.
***
Ferie w Bibliotece Gdynia
Znamy już także niektóre wydarzenia przygotowane na czas ferii w wybranych filiach Biblioteki Gdynia, gdzie dzieci będą mogły wziąć udział m.in. w zajęciach literacko-plastycznych, rozwiązywać detektywistyczne zagadki, obejrzeć przedstawienia teatralne, układać klocki LEGO, czy też poznać fascynujący świat pszczół.
Więcej na www.bibliotekagdynia.pl.
***
Ferie w Muzeum Miasta Gdyni
Najmłodsi bywalcy Muzeum Miasta Gdyni wiedzą, że w tej instytucji kultury nie ma nudy. Tak samo będzie w ferie, podczas których odbywać się tam będą liczne zajęcia, takie jak warsztaty „Nad głową” - z tworzenia karuzeli nad łóżko, „Karaluchy pod poduchy” - z tworzenia poszewek na poduszki, „Pierwsze koty za płoty” – graficzne, „Strona zaczarowana” – z tworzenia ilustracji, „Od nitki do portu” – tworzenie obrazu z wełny, „Portal do portu” – malarskie, „Do ramy przyłóż” – tworzenie małej scenografii, czy „Kształty proste” – plastyczne z mozaiki artystycznej.
Więcej na muzeumgdynia.pl
***
Sceniczna Zadymka, czyli ferie w Teatrze Miejskim
Teatr Miejski zaprasza na twórcze lekcje teatralne dla rodzin i warsztaty aktorskie dla dzieci, podczas których dzieci zajrzą za kulisy sceny, poznają tajniki zawodu aktora i spędzą twórczo czas.
Tajemnice sceny i widowni (dla rodzin). Twórcze lekcje teatralne prowadzone przez pedagog teatru Annę Zalewską-Uberman – 14 i 21 lutego o godz. 9.00-10.00.
Warsztaty aktorskie z Olgą Barabarą Długońską – 14 lutego w godz. 11.00-12.30 i 13.00-14.30.
Warsztaty aktorskie z Krzysztofem Berendtem – 21 lutego w godz. 11.00-12.30 oraz 13.00-14.30.
Bilety na warsztaty grupowe i rodzinne (10 zł/dziecka) do nabycia w kasie teatru. Obowiązują rezerwacje: edukacja@teatrgombrowicza.art.pl. Więcej na stronie www.teatrgombrowicza.art.pl oraz na Fb Edukacja/Teatr Miejski.
***
Ferie w Muzeum Marynarki Wojennej
Muzeum Marynarki Wojennej przygotowało zwiedzanie z przewodnikiem po ekspozycjach w promocyjnej cenie: 5 zł / dzieci i 9 zł / dorośli (plus bilet wstępu).
Zwiedzający będą mogli zobaczyć m.in. wystawę „W świecie dawnych żaglowców”, opowiadającą o tych rodzajach statków i ich ewolucji od późnego średniowiecza po drugą połowę XIX wieku. Na gości czeka też m.in. wystawa stała opowiadająca o historii polskiej Marynarki Wojennej.
Zwiedzanie od wtorku do piątku o godz. 10.00 i 12.00.
Grupy maks. do 15 osób. Obowiązuje kolejność przybycia.
***
Ferie z Flautą
Stowarzyszenie Flauta zaprasza dziewczynki i chłopców w wieku od 7 do 13 lat na sportowo-edukacyjne półkolonie „Zima na Flaucie” w hotelu Mercure Gdynia Centrum.
Organizatorzy zapewniają opiekę nad dziećmi w godz. 7.30-16.30.
W programie m.in: warsztaty i aktywności w oparciu o partnerstwo z: Muzeum Emigracji, Gdyńskim Centrum Filmowym, Fundacją Sportu Pozytywnego, Teatrem Muzycznym w Gdyni, Zespołem Sportowych Szkół Ogólnokształcących, OTOZ Animals - schronisko Ciapkowo, Centralnym Ośrodkiem Medycyny Sportowej.
Półkolonie są wpisane do rejestru Kuratorium Oświaty. Cena: 890 zł. Można rozliczać bon turystyczny. Zapisy i informacje: wypoczynek@flauta.eu, tel. 508 528 844.