1483 (1183) 2022-01-28 - 2022-02-10

Spotkajmy się w Kinie Studyjnym GCF

Dwa francuskie dramaty, włoska komedia i dokument oraz familijny film o odkrywaniu miłości do przyrody – to tylko niektóre propozycje Gdyńskiego Centrum Filmowego na najbliższe dni.

Mistrz francuskiego kina François Ozon w swoim nowym filmie sięga po formułę dramatu z elementami ironicznego humoru, by opowiedzieć o rodzinnych relacjach, siostrzanej więzi i wadze podejmowanych decyzji, które interesują go znacznie bardziej niż moralny wymiar eutanazji. A właśnie przed taki tematem stają bohaterki filmu „Wszystko poszło dobrze”, dwie siostry, których stary ojciec na skutek udaru w ciężki stanie trafia do szpitala.
Inną francuską premierą tego tygodnia jest przejmujący dramat „Oskarżony”. Młody mężczyzna zostaje oskarżony o gwałt. Wkrótce pojawiają się liczne wątpliwości i pytania z tym związane. Film wyreżyserowany przez zdobywcę Cezara, Yvana Attala („Z pasją”), miał światową premierę na Festiwalu w Wenecji.
Bohaterami włoskiej komedii „(Nie)długo i szczęśliwie” są cztery małżeństwa, które dowiadują się, że ich śluby są nieważne, bo zostały udzielone przez oszusta podszywającego się pod księdza. W ciągu miesiąca muszą podjąć decyzję o przyszłości swoich związków.
Włoskie klimaty, jednak w zupełnie innym wydaniu, towarzyszą również filmowi dokumentalnemu „Truflarze”. To historia o kilku starszych panach, mieszkańcach Piemontu, którzy ze swoimi ukochanymi psami, poszukują w okolicznych lasach trufli. Ten rarytas jest przedmiotem pożądania ludzi na całym świecie, którzy gotowi są zapłacić za niego każdą cenę. Jednak dla uroczych włoskich staruszków trufle to nie żyła złota, a przepis na szczęście.
Z dziećmi warto wybrać się do Kina Studyjnego GCF na film familijny „Martin i magiczny las”. Ta czesko-niemiecko-słowacka koprodukcja opowiada o przygodach chłopca, który ma spędzić trzy tygodnie na obozie przetrwania w lesie – bez telefonu, internetu i wygodnego łóżka.
W repertuarze są również m.in. filmy: „Gierek”, „C’mon C’mon”, „Hazardzista”, „Hiszpański romans”.
Na widowni dostępne jest 30 procent miejsc, ale limit nie obejmuje osób zaszczepionych. Widzowie, którzy zakupią bilet oznaczony jako „COVID-19”, proszeni są o okazanie certyfikatu potwierdzającego fakt zaszczepienia.
Więcej na gcf.org.pl.