1497 (1197) 202-05-27 - 2022-06-02

Dziękujemy Wam za ciężką służbę. Dzień Strażaka #wGdyni

Tegoroczne oficjalne obchody Dnia Strażaka odbyły się przy pomniku Polski Morskiej. Wśród zaproszonych gości pojawili się między innymi: prezydent Gdyni Wojciech Szczurek, przewodnicząca Rady Miasta Joanna Zielińska i wicewojewoda pomorski Mariusz Łuczyk. Były odznaczenia, awanse i życzenia. I przede wszystkim podziękowania za to, że każdego dnia możemy na nich liczyć.


4 maja obchodzimy Dzień Strażaka. Państwowa Straż Pożarna i Ochotnicza Straż Pożarna to służby, które codziennie czuwają nad naszym bezpieczeństwem. Prowadzą nie tylko akcje gaśnicze, ale również ratownicze. Zawsze możemy na nich liczyć i to w różnych okolicznościach. Pokazali to również w czasie pandemii, kiedy bardzo mocno zaangażowali się we wszystkie działania związane z walką z koronawirusem.
Oficjalne obchody Dnia Strażaka odbyły się 19 maja przy pomniku Polski Morskiej. Podczas uroczystości gdyńscy funkcjonariusze otrzymali awanse oraz odznaczenia za dotychczasowe zasługi. Wśród gości obecni byli m.in. prezydent Gdyni Wojciech Szczurek, przewodnicząca Rady Miasta Joanna Zielińska i wicewojewoda pomorski Mariusz Łuczyk.
Wśród nagrodzonych przez prezydenta Gdyni funkcjonariuszy i pracowników Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Gdyni znaleźli się: bryg. Marcin Nowak, st. bryg. Mirosław Mendyka, st. kpt. Małgorzata Sieczkowska, st. kpt. Sławomir Prena, st. kpt. Mateusz Szultka, mł. kpt. Łukasz Kłaczko, asp. sztab. Tomasz Richert, asp. sztab. Wiesław Gruba, st. ogn. Maciej Rożenko i Katarzyna Zakowicz.
Gratulujemy i dziękujemy!

ikona