1497 (1197) 202-05-27 - 2022-06-02

Jak spędzić Dzień Dziecka #wGdyni

Tego dnia w Gdyni rządzą dzieci! Widowiskowe eksperymenty naukowe, pokazy filmowe, niezliczone gry i zabawy, spotkania z dobrą literaturą, warsztaty pobudzające wyobraźnię – to tylko część atrakcji, jakie przygotowała Gdynia dla swoich najmłodszych mieszkańców z okazji Dnia Dziecka.Dzień Dziecka po gdyńsku
Gdynia zaprasza 4 czerwca od godz. 11.00 do Parku Kolibki na Festyn Rodzinny z okazji Dnia Dziecka pod hasłem „Podróż dookoła świata”.
Tegoroczny festyn będzie szczególny, bowiem zostanie zorganizowany po przerwie spowodowanej pandemią. Najmłodszych czekają atrakcje: różnorodne zajęcia warsztatowe, zabawy z animatorami, gry i zabawy sportowe, wyczekiwane przez najmłodszych zabawki dmuchane i wiele innych atrakcji dla najmłodszych.
Impreza odbędzie się w zabytkowym Parku Kolibki – to przestronna łąka otoczona drzewami, położona nad morzem.
Wspólna zabawa potrwa do godz. 16.00.
Wstęp wolny.
***
Dzień Dziecka po sąsiedzku
Przystań Lipowa 15 zaprasza 1 czerwca w godz. 16.30-19.30 na wesołą zabawę.
W programie to, co lubią dzieci małe i duże: bańki mydlane, zabawy plastyczne i ruchowe, słodki poczęstunek i niespodzianka.
***
Dzień Dziecka na sportowo
Gdyńskie Centrum sportu zaprasza 1 czerwca w godz. 8.15-15.30 na Dzień Dziecka na sportowo.
W trakcie imprezy zorganizowana zostanie zabawa z mapą dla uczestników programu „Wgraj się” oraz spotkanie żeglarskie w ramach projektu „Gdynia na fali”.
Z kolei o godz. 17.00 nastąpi podsumowanie i ogłoszenie wyników projektu „Rowerowy maj”, po którego zakończeniu wystartuje wielki przejazd rowerowy. Jego trasa będzie wiodła przez al. Zwycięstwa, al. Marsz. Piłsudskiego, bulwar Nadmorski i skwerem Kościuszki aż na molo Południowe. Organizatorem przejazdu jest Stowarzyszenie In gremio.
Natomiast w ramach projektu „Gdynia na fali” dla najmłodszych zorganizowane zostanie spotkanie żeglarskie z instruktorem, który opowie m.in.: o budowie łódki klasy Optimist, o żeglowaniu, o mitach i przesądach żeglarskich, a także o bezpiecznym zachowaniu się nad wodą i w wodzie. Będzie czas na pytania, ćwiczenia i quizy. W ciągu dnia odbywać będą się spotkania tematyczne dla klas z projektu „Wgraj się”. Nie zabraknie kącika malucha, w którym prowadzone będą różnego rodzaju zabawy plastyczne i animacje żeglarskie dla dzieci, robienie łódeczek, czy przeciąganie liny. Opiekunowie będą mogli odpocząć w strefie chillout z leżakami.
Zabierzcie ze sobą wodę, drugie śniadanie i strój sportowy.
***
Dzień Dziecka w Experymencie
Z okazji Dnia Dziecka oraz swoich 15. urodzin Centrum Nauki Experyment (al. Zwycięstwa 96/98) przygotowało masę atrakcji.
Na świeżym powietrzu w ogrodzie przy centrum na dzieci będą czekać wystrzałowe eksperymenty, pokazy naukowe, warsztaty i wiele więcej.
Na wystawach będzie można wziąć udział w chemiczno-plastycznych warsztatach i namalować ogromną, urodzinową laurkę.
Wydarzenie organizowane jest we współpracy z Pomorskim Parkiem Naukowo-Technologicznym oraz Gdyńskim Centrum Sportu.
Wstęp na aktywności na wystawach w ramach biletu na wystawy CNE. Aktywności na zewnątrz bezpłatnie.
***
W Muzeum Miasta Gdyni dzieci rządzą
Placówka muzealna zaprasza na inicjatywę „Kiedy las śpi” – rodzinne nocowanie w Leśnym Ogrodzie Botanicznym „Marszewo”.
To ognisko, nocne czytanie, gry, zabawy i… noc spędzona w namiocie pod gołym niebem w lesie! Kto powiedział, że Dzień Dziecka musi trwać tylko jeden dzień? Z Muzeum Miasta Gdyni świętowanie rozpocznie się 3 czerwca o godz. 20.00, a skończy o godz. 10.00 następnego dnia. Na nocowanie mogą przyjść dzieci w wieku 6-12 lat wraz z opiekunami. Swoje namioty rozbiją na terenie Leśnego Ogrodu Botanicznego „Marszewo” przy ulicy Marszewskiej 5.
Namioty i śpiwory przydadzą się nawet, gdy w razie niepogody zanocujecie wewnątrz budynku. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, liczba miejsc jest ograniczona.
Należy pobrać bezpłatne biletu w Muzeum Miasta Gdyni lub online na stronie www.bilety.muzeumgdynia.pl.
To jednak nie wszystko. Wielkimi krokami zbliża się finisaż edukacyjnej wystawy „Ściana zaczarowana. Ilustracje Bożeny Truchanowskiej”.
Zakończy się z przytupem, a dokładniej spotkaniem z jedną z najbardziej rozpoznawalnych polskich ilustratorek młodego pokolenia – Olą Niepsuj.
W czasie spotkania 4 czerwca o godz. 11.00 opowie ona o tym, jak powstają jej prace, o zaletach ilustrowania książek i o tym z czym trzeba się mierzyć w tym zawodzie. Nie zabraknie również okazji do zadawania pytań.
W Muzeum Miasta będzie można się również przenieść w niesamowity świat wyobraźni podczas wydarzenia „A to historia”, czytając książki ilustrowane przez Bożenę Truchanowską.
Zajęcia odbędą się 8 czerwca o godz. 11.00. Wydarzenie skierowane jest do dzieci w wieku od 5. do 7. roku życia.
Więcej na stronie muzeumgdynia.pl.
***
Dzień Dziecka dla małych wilków morskich
Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni oraz Klub Marynarki Wojennej Riwiera zapraszają 4 czerwca w godz. 12.00-15.00 na festyn rodzinny z okazji Dnia Dziecka, który odbędzie się na placu przy muzeum.
W programie: chrzest morski dla dzieci, występ Zespołu Wokalnego Klubu MW Riwiera, gra terenowa, gry i zabawy (puzzle, kolorowanki, nauka wiązania węzłów marynarskich, balony, bańki mydlane, malowanie twarzy i wiele innych atrakcji).
Tego dnia wstęp dla dzieci do Muzeum MW oraz na ORP Błyskawica: 1 zł.
***
Bawimy się w podchody!
Muzeum Emigracji przy ul. Polskiej 1 przygotowało zabawę w… podchody.
Zadania można będzie rozwiązywać z rodziną, samodzielnie lub w grupie. To również świetna okazja do odwiedzenia nowej familijnej wystawy „Przeprowadzki”.
Kartę do gry można pobrać w kasie.
Szczegóły na stronie polska1.pl.
***
Filmowy Dzień Dziecka
Aż pięć filmów dla dzieci, młodszych i tych starszych, przygotowało w repertuarze na Dzień Dziecka Kino Studyjne Gdyńskiego Centrum Filmowego (pl. Grunwaldzki 2).
„Detektyw Bruno”
Przygodowa i romantyczna komedia familijna o chłopcu, który wkręca swojego ulubionego filmowego gwiazdora we wspólne poszukiwanie skarbu.
„Dogtanian Psi Muszkieterier”
Hiszpańska zabawna animacja, której tytułowy bohater marzy o tym, by pójść w ślady ojca i dołączyć do straży króla.
„Comedy Queen”
To opowieść o miłości, odwadze, tęsknocie, żałobie i śmiechu. Film otrzymał Kryształowego Niedźwiedzia na Berlinale 2022.
„Jeżyk i przyjaciele”
Urocza animacja z proekologicznym przesłaniem. To bezpieczna, wolna od przemocy i przerażających postaci bajka, która doskonale nadaje się na pierwsze wyjście z dzieckiem do kina. Przyjemność z projekcji czerpać będzie tńcom lasu.
„Foki kontra rekiny”
Obraz o sile przyjaźni, odwadze i poświęceniu.
Szczegółowy repertuar i bilety na www.gcf.org.pl.
Bilety grupowe: 13 złotych za dziecko. Opiekunowie grup – bezpłatnie.
Rezerwacje: tel. 790 490 029, e-mail: kino@gcf.org.pl.
***
Teatr w Marszewie
Gdynia Rodzinna i Konsulat Kultury zapraszają 4 i 5 czerwca o godz. 12.30 na premierę spektaklu dla dzieci „Alicja w Krainie Czarów” w reż. Tomasza Podsiadłego, która odbędzie się na scenie plenerowej Leśnego Ogrodu Botanicznego.
Na pokaz w Leśnym Ogrodzie Botanicznym „Marszewo” (ul. Marszewska 5) wstęp wolny.
***
„Ubierz słupka na Dzień Dziecka”
Gdynia Rodzinna zaprasza na trzecią edycję akcji „Ubierz słupka na Dzień Dziecka”.
Każdy chętny może zrobić ubranko dla ulicznego słupka, a następnie założyć je na wybrany spośród tych, które są na placu Kaszubskim i początku ulicy Świętojańskiej.
Do wykonania ubranek można wykorzystać różne materiały, kartony, worki, sznurki, tasiemki, plastikowe butelki, kamyki, muszelki. Nie można zastosować żadnych farb, klejów ani taśmy dwustronnej do przymocowania. Po ubrankach nie może zostać żaden trwały ślad.
Słupki ubierać można od 29 do 31 maja (niedziela-wtorek) - tak, by był gotowy na 1 czerwca czyli Dzień Dziecka!
Więcej informacji na stronie www.gdyniarodzinna.pl oraz profilu fbGdyni Rodzinnej.
***
Dzień Dziecka artystyczny
Towarzystwo Miłośników Gdyni (ul. Władysława lV nr 51) zaprasza dzieci z opiekunami 2 czerwca w godz. 16.00-18.00 na malowanie buzi oraz portretów dzieci suchą pastelą.
Wstęp wolny.
***
Charytatywnie dla najmłodszych
1 czerwca o godz. 19.30 na bulwarze Nadmorskim odbędzie się charytatywny Cykliczny Bieg Śledzia, podczas którego zbierane będą datki do puszki oraz dary w postaci pieluch jednorazowych na rzecz Hospicjum św. Wawrzyńca w Gdyni.
Start zlokalizowany jest w alei Topolowej, przy wiacie rowerowej obok restauracji Cafe Del Mar, przy wejściu na plażę miejską.
Bieg rozgrywany jest na dystansie 10 km, po bulwarze Nadmorskim, udział jest bezpłatny. Należy przybyć parę minut wcześniej aby wpisać się na listę startową.
***
Dzień Dziecka w Konsulacie
Kultury Konsulat Kultury zaprasza:

  • 30 maja o godz. 17.00 oraz 31 maja i 1 czerwca o godz. 9.00 i 11.00 na muzyczny spektakl pt. „Marysia ma Rysia” w reż. Agnieszki Płoszajskiej.
Spektakl opowiada o tym, że prawdziwą przyjaźń można odnaleźć w najmniej spodziewanym dla siebie miejscu i momencie.
Spektakl dla całych rodzin z dziećmi 3+. Bilety: 35 zł.
  • 4 czerwca o godz. 10.00 na Artystyczny Klub Rodzica, kreatywne zajęcia dla opiekunów z dziećmi w wieku 2-5 lat. Temat najbliższego spotkania to „Wakacje na działce – lekcja przyrodnicza”.
Bilety: 20 zł/dziecko (opiekunowie bezpłatnie) online: konsulatkultury.pl.
***
Przytulny Dzień Dziecka
Fundacja Przytulny Domek zaprasza dzieci na spotkanie na plaży przy placu zabaw (przy marinie) 1 czerwca w godz. 10.00-13.00.
Będą rysowanki, serca, domki przytulne, bajki, balony, uśmiechy i niespodzianki.
Szczegóły na www.przytulny-domek.pl i fb Przytulny Domek i pod nr. tel. 885 280 333.
***
Więcej na stronie gdynia.pl w zakładce Co nowego i w kalendarzu wydarzeń.

ikona