1497 (1197) 202-05-27 - 2022-06-02

Niezwyczajna seniorka z Gdyni, czyli „Ada”

Mamy w Gdyni niezwyczajną seniorkę, która swoją aktywnością zasłużyła na nagrodę. To Władysława Andrzejewska-Kessler, czyli oddana wolontariuszka z kilkudziesięcioletnim stażem, którą nagrodzono w konkursie „Pomorskie dla Seniorów”.

Ten, kto udziela się lokalnie w wolontariackich inicjatywach na pewno kojarzy panią Władysławę. Od kilkudziesięciu lat poświęca bezinteresownie swój czas, aby wspierać kulturę, akcje charytatywne i wszystkie inicjatywy, przy których jej pomoc i wsparcie są mile widziane.
Kwestuje na szczytne cele dla różnych organizacji, w tym podczas trójmiejskich finałów Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, wspiera wolontariacko projekty Muzeum Emigracji, Pomorskiej Fundacji Filmowej i Centrum Nauki Experyment, współpracuje z gdańskim Europejskim Centrum Solidarności, wreszcie udziela się w czasie dużych wydarzeń sportowych, jak Mistrzostwa Europy U-21 w Gdyni – Władysława Andrzejewska-Kessler to wolontariuszka z powołania i z pasji. Dla przyjaciół po prostu: Ada.
Kiedy nie uczestniczy w cyklicznych wydarzeniach, spotkamy ją w Muzeum Emigracji, gdzie w bordowej koszulce wolontariusza odkrywa sekrety wystaw.
Gdynianka została za swoją aktywność nagrodzona wyjątkową nagrodą – tytułem Niezwyczajnej Seniorki. To jedna z łącznie 15 nagród dla seniorów rozwijających swoje pasje i działających na rzecz lokalnej społeczności, które przyznano w ramach tegorocznej edycji konkursu „Pomorskie dla Seniorów”. Pozostali laureaci pochodzą z innych miast na prawach powiatu i powiatów na terenie Pomorza.
Przypomnijmy, że to konkurs przeznaczony dla seniorów z całego regionu, który jest organizowany już po raz piąty przez marszałka województwa pomorskiego.
To nie jedyny gdyński akcent wśród tegorocznych rozstrzygnięć konkursu „Pomorskie dla Seniorów”.
Wśród 15 nagrodzonych w kategorii „Przyjaciel/Przyjacielka Seniorów” znalazł się Patryk Gruchała z Gdyni.
To kategoria, w której nagradzane są osoby wyróżniające się w sposób szczególny w działalności na rzecz osób starszych, a ich aktywność promuje działania międzypokoleniowe.
Gratulujemy!

ikona