1497 (1197) 202-05-27 - 2022-06-02

O lokalnych wyzwaniach i szansach na kongresie „Perły samorządu”

18 maja w Gdyni rozpoczął się kongres „Perły samorządu”. Przez dwa dni samorządowcy, przedstawiciele rządu i eksperci będą rozmawiać o najważniejszych wyzwaniach, przed którymi stoją gminy i powiaty z całej Polski.


Nieodłączny element kongresu to ranking, w którym honorowane są najlepsze samorządy i samorządowcy. Do Gdyni powędrowały trzy nagrody. W rankingu „Najlepszy samorząd” nasze miasto zajęło 3. miejsce wśród miast powyżej 100 tys. mieszkańców. Gdynia znalazła się również wśród liderów dobrych praktyk. W tym zestawieniu w kategorii „Środowisko” doceniono projekt stworzenia stacji ładowania pojazdów elektrycznych, zasilanej energią odzyskaną z trolejbusów. Nasze miasto znalazło się również na 3. miejscu w rankingu „Samorząd 10-lecia „Pereł samorządu” wśród miast powyżej 100 tys. mieszkańców. Uhonorowano też prezydenta Wojciecha Szczurka. W rankingu „Najlepszy włodarz” uplasował się na 2. miejscu w kategorii samorządowców z miast powyżej 100. tys. mieszkańców.
W konkursie „Samorządowy lider komunikacji i promocji” nasze miasto doceniono za projekt „Odetchnij w Gdyni”.
Drugi dzień poświęcono rozmowom i wymianie doświadczeń podczas paneli i debat, w których wzięli udział samorządowcy z całej Polski, w tym z Gdyni.
Kongres „Perły Samorządu” organizowali „Dziennik Gazeta Prawna” i miasto Gdynia. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli: Ministerstwo Infrastruktury, Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej oraz Word Urban Forum – Światowe Forum Miejskie. Kongres wsparły też m.in. Związek Miast Polskich i Związek Powiatów Polskich.

ikona