1497 (1197) 202-05-27 - 2022-06-02

Teatr Gdynia Główna poleca

Teatr Gdynia Główna zaprasza:
  • 28 maja o godz. 19.00 „Dojrzeć do dzieciństwa” wg prozy B. Schulza w reż. Ewy Ignaczak. Obsada: Ida Bocian, Jacek Panek i Filip Wójcik.

Historia Józefa, który „dojrzewa do dzieciństwa” budując własną mitologię z obrazów wczesnych lat dziecięcych, zawieszonych między jawą a snem, tworząc nadświaty, przestrzeń magiczną i wierząc, że wszechmoc marzenia pozwoli kreować świat od nowa, dokonywać nowe jego stworzenie. Są to obrazy dane człowiekowi tylko na wczesnym etapie życia, znikają bądź przeobrażają się w momencie, gdy zaczyna wchodzić on w wiek dojrzały, zawsze jednak pozostają jako wspomnienia. Bilety: 35/40 zł.
  • 29 maja o godz. 12.00 STACJA BAJEK: „Śpiąca Królewna” Teatru Stacja Szamocin w reż. Luby Zarembińskiej ponownie na deskach TGG.
Znana wszystkim doskonale baśń opowiada o królewnie, na którą zła wiedźma rzuca urok. W dniu jej 15. urodzin, tuż przed zachodem słońca, królewna ukłuje się wrzecionem i zapadnie w głęboki sen. Czar może zdjąć jedynie pocałunek przystojnego księcia…
Bilety 35 zł.
  • 4 czerwca o godz. 19.00 PREMIERA: „Sanatorium” wg prozy B. Schulza w reż. Idy Bocian. Obsada: Małgorzata Polakowska, Jakub Kornacki.
W tym sanatorium obowiązuje inny, równoległy do rzeczywistego czas. Przeszły? Przyszły? Teraźniejszy? Symultaniczny czy asynchroniczny? Widzowie, wraz z Jakubem wybiorą się w podróż do tego osobliwego i położonego na uboczu rzeczywistości przybytku, w którym pobyt stanie się wędrówką po własnej pamięci i wyobraźni. Tutaj granica między rzeczywistością a urojeniem nie ma żadnego znaczenia; wszystko jest potencjalnością, która umożliwia ucieczkę od rutyny i szarości.
Bilety: 35/40 zł.
Sprzedaż online:
http://teatrgdyniaglowna.interticket.pl/
Szczegóły na teatrgdyniaglowna.pl

  • ikonaOpublikowano: 26.05.2022 11:02
  • ikona

    Autor: Karolina Szypelt (k.szypelt@gdynia.pl)

  • ikonaZmodyfikowano: 26.05.2022 11:44
  • ikonaZmodyfikował: Karolina Szypelt
ikona