1497 (1197) 202-05-27 - 2022-06-02

Wystawy

Muzeum Miasta Gdyni (ul. Zawiszy Czarnego 1) zaprasza na wystawę stałą „Gdynia Dzieło Otwarte” oraz na wystawę czasową „MORZE \ MIASTO \ PORT”.
Wystawa ukazuje wizerunek gdyńskiego portu w sztuce. Artyści, zafascynowani żywiołem i rozmachem wielkiej budowy, utrwalali zwłaszcza pierwsze dekady gdyńskiej inwestycji, ale na ekspozycji znajdą się również współczesne dzieła.
Wystawę można oglądać do 5 czerwca.
Muzeum czynne jest od wtorku do czwartku w godz. 10.00-18.00, w piątki w godz. 12.00-20.00 i w weekend w godz. 10.00-17.00. Bilety ulgowe/normalne, rodzinne: 5/10/15 zł.
Muzeum Miasta Gdyni wraz z Galerią Klif (al. Zwycięstwa 256) zaprasza 3 czerwca o godz. 12.00 na wernisaż wystawy „LUDZIE \ MIASTO \ PORT” w przestrzeni wystawowej na parterze galerii.
Więcej na stronie muzeumgdynia.pl.
***
Muzeum Marynarki Wojennej (ul. Zawiszy Czarnego 1B) zaprasza na wystawę stałą „Mamy rozkaz Cię utrzymać...” oraz na wystawę czasową „AKWARELA, PASTEL, PIÓRKO. W służbie mistrza ilustracji Eugeniusza Koczorowskiego”.
Wystawę można oglądać do końca maja.
Nowa wystawa na okręcie-muzeum pt. „ORP Błyskawica – wierny okręt” otwarta od wtorku do niedzieli w godz. 10.00-13.00 i w godz. 14.00-18.00.
Muzeum i okręt czynne są od wtorku do niedzieli w godz. 10.00-18.00. Bilety do muzeum normalne/ ulgowe/rodzinne 2+2/Duża Rodzina (za os.)/grupowy (do 10 osób)/grupowy (pow. 10 osób): 24/15/67/12 (os.)/18 (os.) (os.)/12 zł.
Więcej na stronie muzeummw.pl.
***
Muzeum Emigracji (ul. Polska 1) zaprasza do zwiedzania wystawy stałej, która przybliża dzieje emigracji z ziem polskich od wieku XIX do czasów współczesnych. Opowiada o Polakach, którzy wyjeżdżali w różnych czasach, z różnorodnych powo­dów, do odległych miejsc na świecie.
Muzeum zaprasza też na nową wystawę czasową. Wystawa „Przeprowadzki” to międzypokoleniowa przygoda, której bohaterami są: Franek, który z rodzicami przeprowadza się do nowego miejsca oraz mieszkająca z rodziną w Polsce ukraińska dziewczynka Olena.
Wystawa jest bezpłatna i potrwa do końca października. Jest dostępna w języku polskim, ukraińskim, rosyjskim i angielskim.
Muzeum czynne jest we wtorki 10.00-20.00, od środy do soboty w godz. 10.00-18.00.
Więcej na stronie polska1.pl
***
Kaszubskie Forum Kultury oraz Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie O/Gdynia zapraszają na wystawę „Wycinanka po Kaszubsku” Elżbiety Gniazdowskiej.
Artystka od wielu lat interesuje się sztuką ludową. Inspiruje się głównie barwnymi motywami haftu kaszubskiego.
Wystawa będzie dostępna do 15 czerwca w siedzibie Kaszubskiego Forum Kultury (al. Marsz. Piłsudskiego 18). 
***
Ekspozycję muzealną w Domku Żeromskiego w Orłowie można zwiedzać z kustoszem w soboty i niedziele w godz. 11.00-16.00 (od września do maja). Poświęcona jest życiu i twórczości Stefana Żeromskiego.
Wstęp wolny.
Strona www.orlowo.gdynia.pl.
***
Stowarzyszenie Traffic Design zaprasza na wystawę „wazonopodobnych” ceramicznych form Agaty Królak w siedzibie Traffic Design (ul. Żeromskiego 36).
***
Klub Marynarki Wojennej zaprasza na na wystawę twórczości młodych artystów z gdyńskich szkół pt. „W oknie fantazji”.
Na wystawie będzie można obejrzeć zbiór prac plastycznych wykonanych różną techniką przez dzieci i młodzież.
Wystawa czynna będzie do 31 maja.
Wstęp wolny.
***
Stowarzyszenie Promocji Artystów Wybrzeża ERA ART zaprasza:
– na wystawę „Prawda powierzchni. Powierzchnia prawdy” Filipa Sendala do lokalu artystycznego TYGIEL w Gdyni przy ul. Abrahama 86, wejście od ul. Władysława IV.
Wystawa czynna do końca czerwca.
Więcej na www.eraartprofile.pl.
– na kolejną ogólnopolską wystawę marynistyczną z cyklu Barwy Morza.
Współorganizatorem wystawy jest Narodowe Muzeum Morskie w Gdańsku.
Wystawa będzie eksponowana do 12 czerwca.
***
Ubóstwo menstruacyjne dotyka kobiet na całym świecie. Problem ten podnosi wystawa na skwerze Kościuszki. Jej motywem przewodnim jest ubóstwo menstruacyjne i doświadczenia kobiet z Ameryki Środkowej i Ugandy.
Wystawę „Otwórz oczy i zobacz...” oglądać można na skwerze Kościuszki do 31 maja.
Wystawę prezentuje Kulczyk Foundation.To część kampanii społecznej zainicjowanej przez Okresową Koalicję na rzecz walki z ubóstwem i wykluczeniem menstruacyjnym oraz łamaniem tabu związanego z miesiączką.
***
Miejski Klub Seniora Witomino zaprasza na wystawę prac malarstwa i rysunku pod kierunkiem Bożeny Bury.
Prace (martwa natura, kwiaty, portrety, akty wykonane różnymi technikami) wykonali: Dorota Kraszewska, Krystyna Busz, Aleksandra Pawlak-Woyke, Urszula Rogala – Sroka, Grzegorz Daszkowski.
Wystawa czynna w maju i czerwcu w każdy wtorek i piątek w godz 10.00- 15.00 w Miejskim Klubie Seniora Witomino (ul. Widna 8), tel. 58 621 13 45.
***
Fundacja Fly zaprasza do Gdynia InfoBoxu (ul. Świętojańska 30) na wystawę malarstwa grupy twórczej działającej przy Fundacji Fly pt. „Batikowe wariacje”.
Dzieła można oglądać do 18 czerwca.
***
Do 11 czerwca w budynku YMCA (ul. Żeromskiego 26) można oglądać wystawę fotografii Michała Ałaszewskiego. To zbiór prac wykonanych na przestrzeni lat 2015-2022. Ekspozycja towarzyszy festiwalowi Open House Gdynia.
***
Galeria Debiut przy Zespole Szkół Plastycznych (ul. Orłowska 8) zaprasza na wystawę malarstwa Marka Wróbla „Niedebiut”.
Wystawę można oglądać do 15 czerwca od poniedziałku do piątku w godz. 10.00-15.00 i w weekendy w godz. 11.00-16.00.
Wstęp wolny.
***
Towarzystwo Miłośników Gdyni (ul. Władyslawa lV 51) zaprasza na ostatnie dni wystawy malarstwa Danuty Hencel i Marka Koguta pt. „Zimno, ciepło, kolorowo” oraz 9 czerwca o godz. 18.00 na wernisaż wystawy fotografii Haliny Wasielke-Cieślak pt. „100 lat Portu Gdynia”.
Wystawę można będzie oglądać do 8 lipca w poniedziałki, środy i piątki w godz. 11.00-13.00, we wtorki w godz. 12.00-14.30, a w czwartki w godz. 15.00-18.00 i dodatkowo spotkać się z autorką wystawy.

ikona