1497 (1197) 202-05-27 - 2022-06-02

Zatrzymał nietrzeźwego kierowcę, został nagrodzony

Marcin Klukacz, kierowca autobusu, który 19 maja zatrzymał pijanego kierowcę na Karwinach, został nagrodzony przez prezydenta Gdyni. Za swoją wzorową postawę i powstrzymanie zagrożenia otrzymał od Wojciecha Szczurka oficjalne podziękowania i nagrodę pieniężną.

Na zdjęciu (od lewej): Hubert Kołodziejski (ZKM Gdynia), Grzegorz König (PKS  Gdynia S.A.), Marcin Klukacz, Aleksandra Mendryk, Katarzyna Gruszecka-Spychała, Wojciech Szczurek.
Na zdjęciu (od lewej): Hubert Kołodziejski (ZKM Gdynia), Grzegorz König (PKS Gdynia S.A.), Marcin Klukacz, Aleksandra Mendryk, Katarzyna Gruszecka-Spychała, Wojciech Szczurek.

To kierowca autobusu kursującego na jednej z pospiesznych linii ZKM Gdynia, który w miniony czwartek spotkał na drodze pijanego kierującego za sterami osobowego auta. Przypomnijmy, że 19 maja ok. godz. 17.30 w poruszający się ulicą Chwaszczyńską na Karwinach autobus „R” uderzył samochód. Pan Marcin, oceniając, że kierowca może być prawdopodobnie pijany, zatrzymał pojazd w ulicznym korku, wyszarpał kluczyki do auta i powiadomił służby. Interwencja najpierw nadzoru ruchu ZKM, a później policjantów potwierdziła, że sprawca zdarzenia jest nietrzeźwy.
Kierowca ZKM prawdopodobnie uratował innych uczestników ruchu przed poważnym niebezpieczeństwem. Marcin Klukacz w poniedziałkowe popołudnie spotkał się z prezydentem Gdyni, Wojciechem Szczurkiem, wiceprezydent Katarzyną Gruszecką-Spychałą oraz skarbnik miasta Gdyni, Aleksandrą Mendryk.

ikona