1497 (1197) 202-05-27 - 2022-06-02

Zobacz to, co najlepsze w Teatrze Miejskim

Teatr Miejski im. Witolda Gombrowicza w Gdyni zaprasza:


  • 27, 28 i 29 maja oraz 1 czerwca na spektakl dla dzieci „Śnieżka i krasnoludki” Braci Grimm w reżyserii Krzysztofa Babickiego.

Któż nie zna historii ciemnowłosej dziewczynki, siedmiu uroczych krasnali i owładniętej obsesją piękna okrutnej macochy? Opowieść ta w każdej epoce na nowo wzrusza, niosąc przesłanie o sile przyjaźni, miłości i poczuciu własnej wartości. Do naszej scenicznej wersji tej baśni teksty piosenek i muzykę napisali Grażyna Lutosławska i Janusz Grzywacz, autorzy przebojów z „Królowej śniegu”.
  • 28 i 29 maja na „Misery” Williama Goldmana wg powieści Stephena Kinga w reż. Krzysztofa Babickiego.

Autor popularnych romansów, jego największa fanka, śnieżna zamieć, dom na odludziu, tajemnicza atmosfera i, jak to w thrillerach Stephena Kinga bywa… zło w najczystszej postaci. Z pasją i mistrzostwem opowiedziana historia, trzymająca w napięciu do ostatniej sceny. Chodźcie do nas, a zapewnimy Wam nieobliczalną w skutkach podróż w głąb szalonego umysłu…
  • 31 maja na „Tango – na pełnym morzu” Sławomira Mrożka w reż. Krzysztofa Babickiego. Spektakl grany pod pokładem „Daru Pomorza”.

Brawurowa, czarna komedia Mrożka, o perypetiach postępowej, awangardowej rodziny, której rzeczywistość zderza się z prymitywnym chamstwem, na scenie pod pokładem Daru Pomorza nabiera nowego metaforyczno-kanibalistycznego wymiaru. Tylko z Teatrem Miejskim w Gdyni wypłyniesz na pełne, polskie morze! Zapraszamy! Krwiożerczy humor i morski żywioł gwarantowane!
  • 2 czerwca na liryczno-muzyczną i niezwykle dowcipną sztukę Anny Burzyńskiej „Cafe Luna” w reż. Józefa Opalskiego.

Trzy przyjaciółki, różne jak trzy żywioły, ale każda ma swoją historię i miłość. Łączy je więcej niż się spodziewają, ostatecznie nic ich nie podzieli.
Więcej na stronie teatrgombrowicza.art.pl.

  • ikonaOpublikowano: 26.05.2022 11:03
  • ikona

    Autor: Karolina Szypelt (k.szypelt@gdynia.pl)

  • ikonaZmodyfikowano: 26.05.2022 11:43
  • ikonaZmodyfikował: Karolina Szypelt
ikona