Nocny Bieg Świętojański – zmiany w organizacji ruchu (21-22.06.2024)
1498 (1198) 2022-06-03 - 2022-06-09

Lato na Patio w Gdyńskim Centrum Filmowym

Wystartowała trzecia edycja cyklu Lato na Patio w Gdyńskim Centrum Filmowym. Podczas trzech letnich miesięcy uczestnicy w każdym wieku będą mogli wziąć udział w organizowanych niemal codziennie, bezpłatnych wydarzeniach kulturalnych i edukacyjnych.


Charakterystyczne czerwone patio przy budynku Gdyńskiego Centrum Filmowego na placu Grunwaldzkim stanie się sceną aktywności dla mieszkańców Trójmiasta i turystów. W repertuarze atrakcji królować będzie oczywiście film.
Pełnometrażowe filmy fabularne i dokumentalne prezentowane będą dwa razy w tygodniu – w czwartki i soboty o godz. 18.00.
Czerwcowe atrakcje to cykl pokazów pn. „Lato z Against Gravity”.
W lipcu przygotowano cykl filmowy pt. „Best Film prezentuje”, natomiast w sierpniu – „Wieczór z M2 Films”.
Bogaty program poranków z bajką dla dzieci oparty będzie na wartościowych polskich animacjach. Seanse będą emitowane w środy i piątki o godzinie 10.00.
W lipcu i sierpniu część repertuaru będzie tłumaczona na język migowy do potrzeb osób niesłyszących. Natomiast dla dzieci ukraińskich zaplanowano pokazy bajek zrozumiałych bez względu na to, jakim językiem mówimy. Będą to serie: „Reksio”, „2 koty + 1 pies”, „Na tropie”.
W programie znajdą się również warsztaty artystyczne, fotograficzne, kulinarne, muzyczne, jogi, wieczory z karaoke do muzyki filmowej, spacery rodzinne i dla seniorów szlakiem filmowej, modernistycznej i letniskowej Gdyni.
Szczegółowy, aktualizowany na bieżąco program wydarzeń z cyklu Lato na Patio dostępny jest w mediach społecznościowych GCF oraz na stronie internetowej
www.gcf.org.pl.
Nadchodzące wydarzenia:
  • 4 czerwca o godz.18.00, Lato z Against Gravity, Magiczne Noce;
  • 9 czerwca w godz. 10.00-12.00, Szlakiem filmowej i modernistycznej Gdyni / spacer dla seniorów. To dwugodzinny spacer po mieście szlakiem dawnych gdyńskich kin, filmowych ciekawostek oraz najpopularniejszego w Polce festiwalu filmowego.
  • 9 czerwca o godz. 18.00, Lato z Against Gravity, Magiczne Noce, Paryż Na Bosaka;
  • 10 czerwca o godz. 10.00, Poranek filmowy, Kozucha Kłamczucha, Złota jabłoń (seria: Baśnie i bajki polskie).
Projekt Lato na Patio dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz Fundacji PZU.

ikona