Nocny Bieg Świętojański – zmiany w organizacji ruchu (21-22.06.2024)
1498 (1198) 2022-06-03 - 2022-06-09

Teatr Gdynia Główna poleca

Teatr Gdynia Główna (pl. Konstytucji 1) zaprasza:


– 4 czerwca o godz. 19.00 PREMIERA: „Sanatorium” wg prozy B. Schulza w reż. Idy Bocian. Obsada: Małgorzata Polakowska, Jakub Kornacki.
W tym sanatorium obowiązuje inny, równoległy do rzeczywistego czas. Przeszły? Przyszły? Teraźniejszy? Symultaniczny czy asynchroniczny? Widzowie, wraz z Jakubem wybiorą się w podróż do tego osobliwego i położonego na uboczu rzeczywistości przybytku, w którym pobyt stanie się wędrówką po własnej pamięci i wyobraźni.
Bilety: 35/40 zł.
– 5 czerwca o godz. 12.00 na Stacji Bajek – „Bajka o księżniczce Popi i smoku Tarabistarku” Pierre’a Gripariego. Jak znaleźć ukochanego, który pojawia się tylko w snach i jakim sposobem pokonać mocarnego smoka Tarabistraka? Księżniczka Popi przemierzy świat w poszukiwaniu swojego wyśnionego ukochanego, a na horyzoncie tej trudnej podróży czai się jeszcze…Smok.
Bilety: 35 zł.
– 10 oraz 11 czerwca o godz. 19.00 na premierowe spektakle „Pamięć ciała” w reż. Teresy Kurowskiej.
Spektakl jest punktem wyjścia do dyskusji na temat traumy wynikającej z doświadczenia przemocy, świadomej zgody oraz pogłębiającego się problemu braku edukacji seksualnej. Scenariusz sztuki bazuje na autentycznych doświadczeniach młodych kobiet, które zdecydowały się podzielić z reżyserką swoimi historiami.
Wstęp bezpłatny, szczegóły na stronie teatrgdyniaglowna.pl.
– 12 czerwca o godz. 18.00 „Sensoriko” w reżyserii i choreografii Katarzyny Chmielewskiej. Ciało to unikalne „sensorium”, będące siedliskiem doznań, umożliwiające doświadczenie i interpretację środowiska, w którym żyjemy. To całość wszystkich zmysłów oraz dróg, które powiadamiają nas o istnieniu czegokolwiek.
Bilety: 25 zł.
Sprzedaż online:
http://teatrgdyniaglowna.interticket.pl/
Szczegóły na teatrgdyniaglowna.pl

ikona