1499 (1199) 2022-06-10 - 2022-06-23

Teatr Gdynia Główna poleca

Teatr Gdynia Główna (pl. Konstytucji 1) zaprasza:


  • 10 oraz 11 czerwca o godz. 19.00 na premierowe spektakle „Pamięć ciała” w reż. Teresy Kurowskiej. Spektakl jest punktem wyjścia do dyskusji na temat traumy wynikającej z doświadczenia przemocy oraz pogłębiającego się problemu braku edukacji seksualnej. Scenariusz sztuki bazuje na doświadczeniach młodych kobiet, które zdecydowały się podzielić z reżyserką swoimi historiami. Wstęp bezpłatny, szczegóły na stronie teatrgdyniaglowna.pl.
  • 12 czerwca o godz. 18.00 „Sensoriko” w reżyserii i choreografii Katarzyny Chmielewskiej. Ciało to unikalne „sensorium”, będące siedliskiem doznań, umożliwiające doświadczenie i interpretację środowiska, w którym żyjemy. To całość wszystkich zmysłów oraz dróg, które powiadamiają nas o istnieniu czegokolwiek. Bilety: 25 zł.
  • 25 i 26 czerwca o godz. 18.00 na „Odyseję Schulzowską 2022”. To teatralna podróż do źródeł. Gdyńskie zakamarki, podwórka i boiska staną się sceną intrygujących spektakli teatralnych według prozy Brunona Schulza. Akcja stanowi kontynuację ubiegłorocznych działań, gdzie w ramach 2021: „Odysei Lemowskiej” twórcy uciekali od rzeczywistości pandemicznej w futurystyczne wizje przyszłości światów Stanisława Lema, teraz wracają do źródeł – do mitologii młodości, sensualnego kontaktu z naturą i rozpoznawania samego siebie w wielowątkowej prozie Brunona Schulza. Widzowie obejrzą dwa spektakle – „Dojrzeć do dzieciństwa” w reż. Ewy Ignaczak i „Sanatorium” w reż. Idy Bocian. Wstęp bezpłatny. Szczegóły i miejsca pokazów na teatrgdyniaglowna.pl

Sprzedaż online:
http://teatrgdyniaglowna.interticket.pl/
Szczegóły na teatrgdyniaglowna.pl

ikona