1500 (1200) 2022-06-24 - 2022-06-30

„Radio Gdańsk” nadaje sprzed fontanny

24 czerwca w godz. 12.00-16.00 na skwerze Kościuszki w okolicach fontanny gościć będzie plenerowe studio Radia Gdańsk.

Goście: Joanna Zielińska, Alicja Harackiewicz, Katarzyna Gruszecka-Spychała, Paweł Brutel i Maja Wagner zachęcać będą mieszkańców Trójmiasta i regionu do skorzystania z oferty wakacyjnej Gdyni, udziału w imprezach, wydarzeniach i zaplanowania czasu wolnego w naszym mieście.
***
W te wakacje Radio Gdańsk ogłasza kolejną edycję letniego plebiscytu kulinarnego. W 2021 roku podniebienia słuchaczy Radia Gdańsk podbiła Gdyńska Rybka (rodzaj gofra ze słodkim nadzieniem). W tym roku tytuł „Rarytasu Pomorza” ma szansę zgarnąć opiekany śledź w occie z Orłowa.
W 2022 roku rozgłośnia chce przybliżyć słuchaczom starą tradycję robienia weków. Popularne słoiki to dobro naszych babć i mam, z których wciąż niezwykle chętnie korzystamy. Gołąbki, bigos, ogórki kiszone, żurawina, pasztet, powidła – w słoiku znaleźć się może wszystko!
Ostatnie lata pokazują wielki powrót do gotowania tradycyjnego, domowego jadła. Szukamy babcinych przepisów, stawiamy na naturalne składniki. Właśnie takie smaki rozgłośnia chce odkrywać na Pomorzu.
Gdyńskim kandydatem do nagrody jest opiekany śledzik w aromatycznej zalewie octowej z Tawerny Orłowskiej.
Przysmaki wezmą udział w plebiscycie słuchaczy.
Rarytas, który zbierze najwięcej głosów, zyska miano „Rarytasu Pomorza”.

ikona