1500 (1200) 2022-06-24 - 2022-06-30

Spotkajmy się w Kinie Studyjnym GCF

Aż 5 nowości czeka na kinomanów w najnowszym repertuarze Kina Studyjnego Gdyńskiego Centrum Filmowego.

Hitem zapewne okaże się historia o królu rock’n’rolla. „Elvis” w reżyserii Baza Luhrmana to pulsująca muzyką, mieniąca się cekinami, zrealizowana z przepychem historia kariery Elvisa Presleya opowiedziana z perspektywy jego wieloletniego managera (w tej roli Tom Hanks). Rozrywka na najwyższym poziomie gwarantowana!
Odskocznią od codzienności będzie też seans francusko-włoskiej komedii obyczajowej „Księgarnia w Paryżu” (reż. Sergio Castellitto), w którym losy pewnego zmęczonego życiem księgarza odmieniają się dzięki spotkaniu z piękną i ekscentryczną Yolande.
Również w Paryżu dzieje się akcja kolejnej historii o miłości – tyle że dużo bardziej skomplikowanej, a czasem i mrocznej. W filmie „Paryż. 13 dzielnica” mistrz francuskiego kina Jacques Audiard portretuje niejednoznaczne oblicza współczesnych związków.
Obejrzymy też polską czarną komedię „Samiec Alfa” w reż. Katarzyny i Igora Priwieziencewów. Film opowiada o grupie mężczyzn próbujących naprawić swoje związki za pomocą kontrowersyjnych metod pewnego ekscentrycznego coacha.
Ostatnią z nowości jest punkowy manifest jednego z najbardziej cenionych izraelskich reżyserów, Nadava Lapida, pt. „Kolano Ahed”, nagrodzony na zeszłorocznym festiwalu w Cannes Nagrodą Jury.
Szczegółowy repertuar Kina Studyjnego Gdyńskiego Centrum Filmowego oraz dostępny jest na stronie www.gcf.org.pl.

ikona