1518 (1218) 2022-12-02 - 2022-12-08

Radmor SA i Morska Agencja Gdynia z „Orłami Pomorskimi”

Za nami uroczysta gala „Orła Pomorskiego” – plebiscytu organizowanego przez redakcję „Magazynu Pomorskiego”. Jego czytelnicy wybierają firmy lub osoby, które ich zdaniem są najlepsze, mają ciekawe inicjatywy i wyróżniają się swoimi działaniami w biznesie, kulturze, nauce, działalności społecznej lub sporcie. Również w tym roku wśród laureatów nie zabrakło przedstawicieli Gdyni. Z nagrodami „Orła Pomorskiego” wrócili do naszego miasta Morska Agencja Gdynia oraz spółka Radmor SA. 

Laureatami „Orła Pomorskiego” zostają ludzie nie tylko wyjątkowi i zasłużeni, ale też tacy, którzy potrafili dzielić się swoimi sukcesami z innymi. Doceniani są przedsiębiorcy aktywni, kreatywni, pomysłowi i przebojowi. Tacy, którzy stanowią siłę i energię, niosą pozytywne przemiany i dzięki którym nasz region rozwija się dynamicznie i zapewnia atrakcyjną i przyjemną przestrzeń do życia.
Wśród grona wyróżnionych, 2 laureatów prowadzi swoją działalność w Gdyni. Jednym z nich jest Morska Agencja Gdynia, która została uhonorowana za działania w obszarze społecznej odpowiedzialności biznesu. Drugi laureat to Radmor S.A., dla której laudację wygłosił prezydent Wojciech Szczurek.
Spółka Radmor, które zatrudnia ponad 500 osób, to największy producent wysokiej klasy urządzeń radiokomunikacji militarnej. Gdyńska firma jest krajowym liderem w dziedzinie produkcji wojskowego sprzętu łączności, którego głównym i najważniejszym odbiorcą są Siły Zbrojne RP. Wśród klientów Radmoru są również przedsiębiorstwa, a także służby państwowe: Policja, Straż Pożarna, Straż Graniczna.
Patronat nad plebiscytem sprawuje marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk.