1518 (1218) 2022-12-02 - 2022-12-08

Święto Uniwersytetu Morskiego

To miejsce, w którym kształcą się przyszli oficerowie marynarki handlowej, marynarze i inżynierowie. Już za kilka dni Uniwersytet Morski będzie świętować 102. rocznicę swojej działalności. Oficjalne uroczystości z tej okazji odbędą się 7-8 grudnia.


Uniwersytet Morski ma ponad sto lat doświadczenia w kształceniu polskich kadr morskich. Po jego ukończeniu można pracować nie tylko na morzu, ale i na lądzie. Uczelnia wykształciła do tej pory ponad 30 tysięcy absolwentów – kapitanów, oficerów marynarki handlowej, marynarzy, inżynierów, osobowości świata nauki, polityków, przedsiębiorców.
W dniach 7-8 grudnia uczelnia będzie mieć swoje święto. Z tej okazji zaplanowano szereg uroczystości. Wezmą w nich udział m.in. pracownicy i studenci uniwersytetu, a także gdyńscy samorządowcy. Mieszkańcy będą mogli przyglądać się wydarzeniom, które będą się odbywać przed budynkiem głównym uczelni przy ul. Morskiej 83.
Program uroczystości:
7 grudnia o godz. 15.30 przy pomniku Polski Morskiej odbędzie się uroczysty apel pamięci.
8 grudnia o godz. 8.00 przed budynkiem uniwersytetu zostanie podniesiona bandera. O godz. 9.00 w kościele oo. Redemptorystów (ul. Portowa 2) odbędzie się msza święta w intencji studentów, pracowników, doktoryntów oraz absolwentów Uniwersytetu Morskiego w Gdyni. Następnie o godz. 11.00 uroczystości przeniosą się do uczelnianej auli im. T. Meissnera. Zaplanowano uroczyste posiedzenie senatu uczelni.