Nocny Bieg Świętojański – zmiany w organizacji ruchu (21-22.06.2024)
1518 (1218) 2022-12-02 - 2022-12-08

Teatr Gdynia Główna – nowy repertuar

Teatr Gdynia Główna (pl. Konstytucji 1) zaprasza:


  • 3 grudnia o godz. 17. 00 oraz 4 grudnia o godz. 12.00 na premierę spektaklu „Rybak i Geniusz” według „Klechd Sezamowych” Bolesława Leśmiana w reż. Ewy Ignaczak.

Opowieść o Rybaku i geniuszu to historia pełna niezwykłych zagadek oraz przygód, w której elementy ze świata rzeczywistego mieszają się z magiczną baśniowością, pobudzając wyobraźnię widza w każdym wieku. Losy ubogiego, ale bardzo pracowitego rybaka odmienią się, kiedy zarzuci sieć po raz czwarty i wyłowi z morza tajemniczą, miedzianą szkatułkę.
Bilety: 40 zł.
  • 4 grudnia godz. 18.00 na spektakl „TEOHIPHIP” według „Podróży 20” z „Dzienników gwiazdowych” Stanisława Lema w reż. Grzegorza Kujawińskiego.
Spektakl Grzegorza Kujawińskiego stanie się fascynującą podróżą przez historię ludzkości, odpowie na pytanie, dlaczego nasza historia wygląda tak, a nie inaczej. Lekki, zabawny, a zarazem pouczający spektakl – idealna propozycja na niedzielny wieczór. Naprawić, oczyścić, wyregulować i przede wszystkim uporządkować historię człowieka. Właśnie takie są główne cele programu TEOHIPHIP, którego szefem w XXVIII wieku zostaje gwiezdny podróżnik Ijon Tichy.
Bilety: 40/45 zł.
  • 10 grudnia godz. 19.00 „Dojrzeć do dzieciństwa” wg prozy B. Schulza w reż. Ewy Ignaczak.
Historia Józefa, który „dojrzewa do dzieciństwa” budując własną mitologię z obrazów wczesnych lat dziecięcych, zawieszonych między jawą a snem, tworząc nadświaty, przestrzeń magiczną i wierząc, że wszechmoc marzenia pozwoli kreować świat od nowa, dokonywać nowe jego stworzenie. Są to obrazy dane człowiekowi tylko na wczesnym etapie życia, zawsze jednak pozostają jako wspomnienia.
Bilety 40/45 zł.
Sprzedaż online:
http://teatrgdyniaglowna.interticket.pl/.
Szczegóły na teatrgdyniaglowna.pl oraz facebook.com/teatrgdyniaglowna.

ikona