1524 (1224) 2023-02-03 - 2023-02-09

Nowe centrum kultury w Małym Kacku

Realizacja nowego centrum kultury w Małym Kacku w toku. Plan budowy zapowiedziało stowarzyszenie Katolickie Centrum Kultury w Gdyni Małym Kacku.
Stowarzyszenie prowadziło zbiórkę środków na ten cel, teraz czeka na potwierdzenie rządowego dofinansowania, które pozwoli spiąć budżet inwestycji. To właśnie tam w przyszłości ma przenieść się znany przegląd teatralny „Kurtyna”. Jeśli wszystko przebiegnie bez komplikacji zakończenie prac potrwa do 2025 roku.
Plany powstania na Małym Kacku nowego, prywatnego centrum kultury stowarzyszenia KACK wiadomo było już od kilku lat, teraz projekt jest już dosłownie o krok od realizacji. Wcześniej udało się załatwić niezbędne formalności i przygotować dokumentację budowlaną. Teraz przedstawiciele stowarzyszenia czekają na potwierdzenie finansowania. Rozpoczęcie budowy jeszcze w tym roku, a nawet w tym kwartale jest jak najbardziej realne.
Projekt zawiera spory dwukondygnacyjny budynek, w którym przewidziano miejsce dla kilku różnych funkcji, które wiążą się z kulturalnym doświadczeniem KACK-a. Część pomieszczeń ma zostać przeznaczona do celów komercyjnych, aby centrum przynosiło zyski, które pokryją koszty utrzymania budynku.W części Katolickiego Centrum Kultury z zapleczem konferencyjno-noclegowym ma znaleźć się kilka sal konferencyjnych, obok nich także 27 pokoi i pełne zaplecze gastronomiczne w części noclegowej. To tutaj docelowo ma przenieść się „Port dla Rodziny”, czyli punkt wsparcia mieszczący się w wynajętym lokalu przy ul. Łowickiej.

ikona