1524 (1224) 2023-02-03 - 2023-02-09

Nowe oblicze kompleksu sportowego w północnej Gdyni

Na terenie Szkoły Podstawowej nr 44 (mjr. Henryka Sucharskiego 10) powstał nowy kompleks sportowy. Uczniowie i mieszkańcy mogą korzystać z nowoczesnej infrastruktury sportowo-rekreacyjnej.

Na terenie placówki oświatowej powstał kompleks składający się boiska przeznaczonego do gry w piłkę nożną o nawierzchni z trawy syntetycznej, boiska wielofunkcyjnego o nawierzchni poliuretanowej do koszykówki, siatkówki, tenisa i badmintona oraz boiska do siatkówki plażowej. W ramach inwestycji zbudowana została również bieżna lekkoatletyczna o nawierzchni poliuretanowej ze skocznią do skoku w dal.
Obiekty wyposażono w piłkochwyty o wysokości 4 i 6 metrów. Boisko wielofunkcyjne posiada trybuny o konstrukcji stalowej, zaś wzdłuż bieżni lekkoatletycznej została wykonana trybuna żelbetowa wraz z siedziskami sportowymi.
Kompleks uzupełniają elementy małej architektury, a wszystkie obiekty sportowe zostały połączone nawierzchnią z kostki betonowej. Całość inwestycji rozjaśnia nowe, energooszczędne oświetlenie. Za budowę obiektu odpowiadała firma Elsik Sp. z o.o. z Lnisk. Nadzór inwestycyjny sprawował Zarząd Dróg i Zieleni w Gdyni.

ikona