1524 (1224) 2023-02-03 - 2023-02-09

Port dla Rodziny pomaga w Małym Kacku

23 stycznia odbyło się uroczyste otwarcie niezwykłego miejsca w naszym mieście "Port dla Rodziny" (ul. Łowickiej 44).
Miejsce jest wyjątkowe, między innymi dlatego, że wszysycy potrzebujący mogą tam przyjść i skorzystać z bezpłatnej porady psychologa, prawnika, pedagoga czy specjalisty w zakresie finansów, a także opieki duchowej. Przyjazną przestrzeń przygotowało Stowarzyszenie Katolickie Centrum Kultury w ramach akcji #KACKpomaga.
Stowarzyszenie Katolickie Centrum Kultury w Gdyni – obok działalności w sferze kultury – od lat prowadzi też działania pomocowe dla osób z niepełnosprawnościami oraz osób wykluczonych. Odbywa się to w ramach akcji #KACKpomaga.
"Port dla Rodziny" to miejsce przyjazne dla każdego, z profesjonalną przestrzenią dla dzieci, dorosłych i rodzin. To wszystko powstało, dzięki dotacji z Narodowego Instytutu Wolności w ramach „Rządowego Programu Wspierania Rozwoju Organizacji Poradniczych 2022-2033”.
Punkt jest czynny od poniedziałku do piątku w godz. 11.00-17.00. Specjaliści dyżurują na miejscu w godzinach otwarcia, ale również umawiają się tak, aby dopasować się do potrzeb i możliwości rodzin szukających porady.
Ze specjalistami można również skontaktować się pod nr. tel. 538 919 112 lub mailowo: portdlarodziny@kackmalykack.pl.

ikona