1524 (1224) 2023-02-03 - 2023-02-09

Wystawy

Muzeum Miasta Gdyni (ul. Zawiszy Czarnego 1) zaprasza na wystawę stałą „Gdynia Dzieło Otwarte”.
U początków Gdyni łatwo uchwycić wątki najważniejsze: z jednej strony marzenie o Polsce nowoczesnej, dynamicznej, śmiało patrzącej w przyszłość, z drugiej – zakorzeniony w narodowej historii romantyczny patriotyzm. Modernizacyjny wysiłek młodego państwa, które pragnęło nadrobić cywilizacyjne zapóźnienie, spotkał się więc z potrzebą służby ojczyźnie.
Bez tego spotkania nie byłoby Gdyni, nie powstałby wzniesiony od podstaw wielki nadbałtycki port, ani rosnące w „amerykańskim” tempie miasto, które stały się rychło przedmiotem powszechnej dumy.
Ekspozycja „Wymiary Nowoczesności. Gdynia w fotografiach Henryka Poddębskiego” przybliża zarówno historię powstawania miasta i portu – okna na świat II RP – jak i sylwetkę fotografa pełnego wizji i wyjątkowego warsztatu, związanego z Gdynią.
Wystawę można oglądać do 23 kwietnia 2023 r.
W ramach 12. Baltic Mini Textile, czyli jednego z największych przegladów miniatury tkackiej w Europie, w Muzeum Miasta Gdyni można zobaczyć prace laureatów tegorocznej edycji konkursu. To 50 miniatur, które jury wybrało spośród 338 prac zgłoszonych przez 186 artystów.
Wydarzeniu towarzyszy wystawa prac łotewskiej artystki Ievy Krūminy.
Wystawę można oglądać do 4 czerwca 2023 roku.
Muzeum czynne we wtorki i w piątki w godz. 10.00-16.00, zaś w soboty i niedziele w godz. 10.00-17.00.
Bilety ulgowe/normalne/rodzinne: 7/15/40 zł. Więcej na stronie.

Muzeum Emigracji (ul. Polska 1) zaprasza do zwiedzania wystawy stałej, która przybliża dzieje emigracji z ziem polskich od wieku XIX do czasów współczesnych.
W ramach cyklu Suplement można obejrzeć wystawę „Przez prawo”.
Wstęp z biletem na wystawę stałą. Koszt 18 zł normalny, ulgowy 13 zł.
Muzeum czynne we wtorki 10.00-20.00, od środy do soboty w godz. 10.00-18.00.
Więcej na stronie polska1.pl.

Muzeum Marynarki Wojennej (ul. Zawiszy Czarnego 1B) zaprasza na wystawę stałą „Mamy rozkaz Cię utrzymać...” .
Muzeum czynne od wtorku do niedzieli w godz. 10.00-16.00. ORP „Błyskawica” kończy sezon i będzie niedostępny dla zwiedzających do 1 kwietnia.
Więcej na stronie.

W witrynach Centrum Integracja przy ul. Traugutta gości wystawa fotografii z cyklu „Spójrz mi w oczy”. Najnowsza odsłona projektu to intymne portrety Iwony Wojdowskiej pt. „Czułość i jej oblicza”.

Kaszubskie Forum Kultury i Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie zapraszają do obejrzenia poplenerowej wystawy prac wykonanych przez kaszubskich twórców ludowych. Na oglądających czeka łącznie kilkadziesiąt prac wykonanych w różnych technikach, w tym obrazów i haftów.
Wystawa jest dostępna do końca lutego w godzinach otwarcia Kaszubskiego Forum Kultury (al. Marsz. Piłsudskiego 18).

Muzeum Kart do Gry (ul. Gołębia 9) zaprasza na „Ulicę Brydżową”.
Ekspozycję zaaranżował twórca kolekcji, Andrzej Rzepkowski. Prezentowane tutaj talie kart do gry, a także pocztówki, plakaty, zdjęcia, etykiety oraz inne przedmioty to kolekcjonerski skarb, który warto odkryć.
Bilet normalny kosztuje 15 zł, a ulgowy 13 zł (ulga przysługuje dzieciom i młodzieży na podstawie legitymacji szkolnej lub studenckiej oraz seniorom 60+).
Płatność na miejscu gotówką lub kartą płatniczą/BLIK.
Muzeum Kart do Gry „Ulica Brydżowa” to projekt zarządzany przez Fundację „Trefl”, należącą do Grupy TREFL.

Klub Marynarki Wojennej (ul. Zawiszy Czarnego 1) zaprasza 3 lutego o godz. 18.00 na wernisaż wystawy malarstwa „Powrót do korzeni” Agnieszki Budenko, absolwentki Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku.
Wystawa jest dostępna do 6 marca.

Do 6 lutego można w Galerii Gdyńskiego Centrum Filmowego (pl. Grunwaldzki 2) oglądać wystawę malarstwa Anny Truskolaskiej i Davide'a Canepy „Pole Energetyczne”.

Dyrekcja Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych (ul. Orłowska 39) zaprasza na wernisaż.
4 lutego o godz.15.00 odbędzie się wystawa fotografii Mirosława Araszewskiego "Theatrum Mundi" w szkolnej galerii art 39.

  • ikonaOpublikowano: 02.02.2023 10:10
  • ikona

    Autor: Dominika Sobiech (d.sobiech@gdynia.pl)

  • ikonaZmodyfikowano: 02.02.2023 10:18
  • ikonaZmodyfikował: Karolina Szypelt
ikona