1524 (1224) 2023-02-03 - 2023-02-09

Zgłoś kandydaturę do Galionu Gdyńskiego

Artyści teatralni, muzycy, pisarze czy przedstawiciele sztuk wizualnych w Gdyni nie brakuje utalentowanych i kreatywnych twórców kultury i sztuki. Co roku najciekawszym z nich przyznawana jest nagroda artystyczna prezydenta Gdyni – Galion Gdyński. Zgłoszenia można przesyłać do 14 lutego.


Rozdanie nagród jest podsumowaniem minionego roku w kulturze. Do tegorocznej edycji można więc zgłaszać kandydatów w oparciu o ich dorobek twórczy za rok 2022.
Galion Gdyński jest przyznawany w czterech kategoriach:
– kreacja artystyczna – trafia do wyróżniających się twórców z Gdyni bądź osób prezentujących swoje prace w naszym mieście,
– animacja kultury – wyróżnienie za wybitne osiągnięcia w organizowaniu życia kulturalnego w mieście i promowaniu gdyńskiej kultury,
– debiut artystyczny – nagroda dla debiutującego twórcy,
– mecenat kultury – wyróżnienie za szczególnie efektywne formy wspierania kultury w mieście.
Laureaci w kategoriach twórczych otrzymają nagrodę finansową. Laur dla mecenasa kultury jest wyróżnieniem honorowym.

W wyjątkowych sytuacjach Galion Gdyński może zostać przyznany także za całokształt twórczości.
Kandydatów do nagrody może zgłosić każdy. Aby to zrobić, należy wypełnić formularz na stronie gdyniakulturalna.pl i wraz z uzasadnieniem przesłać do 14 lutego na adres mailowy: j.zagdan@gdynia.pl.
Galion Gdyński to wyróżnienie zarówno dla wybitnych artystów, jak i animatorów kultury związanych z gdyńskim środowiskiem. Nagroda jest przyznawane nieprzerwanie od 1995 r. Trafia również do mecenasów kultury, a zatem przedsiębiorców, którzy wspierają organizację wydarzeń w naszym mieście.

  • ikonaOpublikowano: 02.02.2023 12:04
  • ikona

    Autor: Dominika Sobiech (d.sobiech@gdynia.pl)

  • ikonaZmodyfikowano: 02.02.2023 12:04
  • ikonaZmodyfikował: Dominika Sobiech
ikona