Uwaga! Od maja łagodniejsze zasady bezpieczeństwa związane z pandemią koronawirusa  Uwaga! Od maja łagodniejsze zasady bezpieczeństwa związane z pandemią koronawirusa 
700 (309) 2005-04-01 - 2005-04-07

10. EUROPEJSKI FESTIWAL FILMOWY

W dniach 15-27 kwietnia odbędzie się w trzech miastach Polski w kinach Silver Screen 10. Europejski Festiwal Filmowy organizowany przez Silver Screen we współpracy z Filmoteką Narodową/Kinem Iluzjon i Kinem Charlie w Łodzi.
Celem Festiwalu jest zaprezentowanie widzom najciekawszych kierunków współczesnego kina europejskiego, fascynujących historii o relacjach międzyludzkich i społecznych. Patronat Honorowy nad Festiwalem objął wybitny aktor i reżyser Jerzy Stuhr.
W ramach 10. EFF zostaną zaprezentowane filmy wyprodukowane niedawno w krajach europejskich, m.in.: Druhna", reż. Claude Chabrol, “Paragraf 46" reż. Michael Winterbottom, 5x2" Francois Ozon, Lato miłości", reż. Paweł Pawlikowski.
Programowi głównemu towarzyszyć będzie przegląd etiud filmowych studentów związanych ze szkołą filmową w Katowicach, m.in. Kingi Lewińskiej, Marcina Pieczonki, Marcina Wrony oraz etiud studentów z Łodzi, m.in. Anny Jadowskiej, Piotra Sobocińskiego, Leszka Dawida.
W tym roku widzowie biorąc udział w plebiscycie publiczności wybiorą z głównego repertuaru najlepszy film 10. Europejskiego Festiwalu Filmowego. W ubiegłym roku nagrodę otrzymała Lone Sherfig za film Wilbur chce się zabić".