705 (314) 2005-05-13 - 2005-05-19

Laureaci konkursów

2 maja br. w Klubie Muzycznym UCHO odbył się już po raz ósmy finał Przeglądu Młodych Zespołów Jazzowo Bluesowych. Jury przyznało następujące nagrody:
Najlepszym zespołem został „Staff” z Torunia; wyróżnienie – „Debesters” z Gdyni, Sesja nagraniowa w Studio Radia Gdańsk - Staff z Torunia,
Nagroda dla najlepszego instrumentalisty - Michał Bryndal (Staff), Tablica Pamiątkowa - dla Joanny Knitter (Debesters), Udział w Sopot Molo Festival – Debesters.
Do udziału w tegorocznym przeglądzie zgłosiło się 11 zespołów z całej Polski. Do finału zakwalifikowały się cztery zespoły (jeden w ostatniej chwili zrezygnował). Finał przeglądu uświetnił koncert Janusza Muniaka.
Organizatorem przeglądu jest Miasto Gdynia, Centrum Kultury w Gdyni i Klub Muzyczny UCHO.
***
W tegorocznym konkursie satyrycznym „O grudę bursztynu” zorganizowanym przez gCentrum Kultury, Nagrodę Prezydenta Miasta Gdyni „Grudę Bursztynu” jury przyznało Juliuszowi Wątrobie z Bielska Białej. Laureat otrzymał ponadto bilety na rejs do Karlskrony ufundowane przez Stena Line”. II nagrodę - obiad w Hotelu Nadmorskim oraz bilet rodzinny na rejs na Hel ufundowany przez Żeglugę Gdańską otrzymała Joanna Ewa Jarzymowska. III nagroda - weekend w Hotelu Gdynia stała się udziałem Ewy Jędrych z Nowego Sącza. Ponadto laureaci pierwszych nagród otrzymali kosze upominkowe ufundowane przez siec sklepów „Bomi”.
Wyróżnienia otrzymali: Jerzy Fryckowski z Dębnicy Kaszubskiej, Stanisław Rapior z Polic,, Agata Oriana Khwas z Gdyni, Andrzej Zb. Brzozowski z Olsztyna, Krzysztof Grzelak z Łodzi i Wojciech Wiercioch z Krakowa.

ikona