705 (314) 2005-05-13 - 2005-05-19

Wystawy

Muzeum Miasta Gdyni zaprasza do Sali wystawowej w Centrum Kultury i Rozrywki „Gemini” przy ul. Waszyngtona 21 na wystawę malarstwa Czesława Tumielewicza „Obrazy z morzem w tle”. Na wystawie prezentowanych jest kilkadziesiąt prac znanego malarza i grafika, profesora gdańskiej Akademii Sztuk Pięknych Czesława Tumielewicza. Wśród obrazów, charakteryzujących się niezwykłym bogactwem kolorystyki i form znajdziemy m.in. pejzaże, martwe natury oraz przedstawienia figuralne. Wystawa potrwa do 19 czerwca br., czynna codziennie, oprócz poniedziałków, w godz. 11.00 – 18.00. Cena biletu normalnego – 2 zł, ulgowego – 1 zł. W soboty wstęp bezpłatny. Uwaga! Bilet uprawnia również do zwiedzenia wystawy w „Domku Abrahama”.
Muzeum zaprasza również do Domku Abrahama przy ul. Starowiejskiej 30 na wystawę pt. „Zanim powstało miasto”. W kameralnych wnętrzach „Domku Abrahama” zobaczyć można dwa zaaranżowane pomieszczenia. Pierwsze - wystrój kaszubskiej izby chłopskiej z tradycyjnymi meblami (m. in. łóżko, kołyska biegunowa i kredens z XIX w.) i sprzętami domowymi (np. naczyniami wykonanymi z korzenia sosny). Drugie – rodzaju składzika – gdzie prezentowane są narzędzia rybackie i rolnicze (m. in. pływaki, ościenie, siekacz do buraków). Wystawie towarzyszy komputerowa prezentacja zdjęć i pocztówek Gdyni i okolic z okresu od początku XX wieku do drugiej połowy lat 20-tych. Wystawa będzie czynna do 31 grudnia br., czynna codziennie, oprócz poniedziałków, w godz. 10.00 – 16.00. Cena biletu normalnego – 2 zł, ulgowego – 1 zł; lekcja muzealna – 8 zł. W soboty wstęp bezpłatny.
Uwaga! Bilet uprawnia również do zwiedzenia ekspozycji w Sali wystawowej w Centrum „Gemini”.
***
Do 26 maja br. we foyer Teatru Muzycznego im. Danuty Baduszkowej przy Placu Grunwaldzkim 1 można oglądać wystawę absolwentów szkoły fotograficznej FOTOMEDIA z Sopotu pt. „To jest teatr...” dokumentującą życie gdyńskich teatrów.
***
W Gdyńskim Centrum Organizacji Pozarządowych przy ul. 3 Maja 27/31 trwa
wystawa twórczości Barbary Paluchowskiej pt. "ISTNIENIE". Wystawa potrwa do 19 maja br.
***
Towarzystwo Przyjaciół Orłowa zaprasza do Domku Żeromskiego przy ul. Orłowskiej 6 na wystawę pt. „Irlandia w fotografii” Andrzeja Jastrzembskiego oraz od 19 maja br. na wystawę „Afryka w obiektywie misjonarza”. Domek Żeromskiego otwarty jest dla zwiedzających w soboty w godz. 11.00 – 15.00 i niedziele w godz. 11.30 – 14.00.
***
Ośrodek Kultury Kaszubsko _ Pomorskiej w Gdyni oraz Miejska Biblioteka Publiczna w Gdyni zaprasza na wystawę: "Półwysep Helski w obiektywie Marka Chruścielewskiego" . Wystawę można oglądać do 25 czerwca br. w godz. 12.00-18.30 w Filii nr 15 przy al. Marsz. Piłsudskiego 18. Wstęp wolny!