709 (318) 2005-06-10 - 2005-06-16

Wystawy

W „Domku Abrahama” przy ul. Starowiejskiej 30 oglądać można wystawę „Zanim powstało Miasto”. Są to dwa zaaranżowane pomieszczenia. Pierwsze ukazuje zwiedzającym wystrój kaszubskiej izby chłopskiej z tradycyjnymi meblami (m. in. łóżko, kołyska biegunowa i kredens z XIX w.) i sprzętami domowymi (np. naczyniami wykonanymi z korzenia sosny). W drugim pomieszczeniu – rodzaju składzika – prezentowane są narzędzia rybackie i rolnicze (m. in. pływaki, ościenie, siekacz do buraków). Wystawie towarzyszy komputerowa prezentacja zdjęć i pocztówek Gdyni i okolic z okresu od początku XX wieku do drugiej połowy lat 20-tych.
Wystawa potrwa do 31 grudnia br. Sala czynna jest codziennie, oprócz poniedziałków, w godz. 10.00 – 16.00. Cena biletu normalnego – 2 zł, ulgowego – 1 zł; lekcja muzealna – 8 zł. W soboty wstęp bezpłatny.
Uwaga! Bilet uprawnia również do zwiedzenia ekspozycji w Sali wystawowej w Centrum „Gemini”.
Lekcje muzealne wyłącznie po wcześniejszym umówieniu z Działem Naukowo – Edukacyjnym MMG, pod numerem telefonu 620 47 30.
W Sali wystawowej w Centrum Kultury i Rozrywki „Gemini „ przy ul. Waszyngtona 21, do 19 czerwca br. będzie można znów oglądać wystawę malarstwa Czesława Tumielewicza pt. „Obrazy z morzem w tle”. Na wystawie prezentowanych jest kilkadziesiąt prac: pejzaże, martwe natury oraz przedstawienia figuralne. Sala jest czynna codziennie, oprócz poniedziałków, w godz. 11.00 – 18.00. Cena biletu normalnego – 2 zł, ulgowego – 1 zł. W soboty wstęp bezpłatny. Uwaga! Bilet uprawnia również do zwiedzenia wystawy w „Domku Abrahama”.
***
W Galerii „Ratusz” na pierwszym piętrze Urzędu Miasta Gdyni przy al. Marsz. Piłsudskiego 52/54 można oglądać wystawę absolwentów szkoły fotograficznej FOTOMEDIA z Sopotu pt. „To jest teatr...” dokumentującą życie gdyńskich teatrów.
***
Towarzystwo Przyjaciół Orłowa zaprasza do Domku Żeromskiego przy ul. Orłowskiej 6 na wystawę pt. „Afryka w obiektywie misjonarza”. Domek Żeromskiego otwarty jest dla zwiedzających w soboty w godz. 11.00 – 15.00 i niedziele w godz. 11.30 – 14.00.
***
Ośrodek Kultury Kaszubsko - Pomorskiej w Gdyni oraz Miejska Biblioteka Publiczna w Gdyni zaprasza na wystawę: "Półwysep Helski w obiektywie Marka Chruścielewskiego" . Wystawę można oglądać do 25 czerwca br. w godz. 12.00-18.30 w Filii nr 15 przy al. Marsz. Piłsudskiego 18. Wstęp wolny!
***
Stowarzyszenie Promocji Artystów Wybrzeża „Era – Art.” zaprasza do kawiarni „Tygiel” przy ul. Władysława IV na wystawę plastyczną pt. „Pokolenia”. Na wystawie prezentowane będą prace: Janiny Karczewskiej – Koniecznej, Katarzyny Koniecznej – Kałużnej, Tosi Kałużnej, Barbary Konarskiej, Hanny Ścisłowskiej, Doroty Sołtan – Krzyżyńskiej, Olgi Krzyżyńskiej, Zdzisławy Cybulskiej, Agaty Wituckiej oraz Natalii Wituckiej oraz Wojciecha Kostiuka z Joasią.
***
W Oddziale Morskim PTTK przy ul. 3 Maja 27 do 31 czerwca czynna będzie wystawa szkiców Bolesława Okuniewskiego pt. „Impresje Krymskie z Jałty” .

ikona