Nocny Bieg Świętojański – zmiany w organizacji ruchu (21-22.06.2024)
723 (332) 2005-09-23 - 2005-09-29

Światowy Dzień Serca

W niedzielę, 25 września br. w godz. 12.00 – 16.00 w Centrum Kultury i Rozrywki „Gemini” przy ul. Waszyngtona 21 odbędzie szósta edycja obchodów Światowego Dnia Serca pod hasłem „Ruch dla serca – jak uniknąć zawału serca i udaru mózgu”.
Na zewnątrz i wewnątrz budynku rozmieszczone zostaną liczne stanowiska pomiaru ciśnienia tętniczego , krwi i oceny indywidualnego ryzyka rozwoju miażdżycy, obsadzone przez studentów AMG i słuchaczy Zespołu szkół Medycznych w Gdyni. Będą rozprowadzane także broszury o tematyce zdrowotnej. Zorganizowane zostaną również lekarskie punkty konsultacyjne, gdzie kardiolodzy z Kliniki Kardiologii AMG, Szpitala Miejskiego w Gdyni i Szpitala Morskiego im. PCK udzielać będą porad lekarskich.
Będzie można zobaczyć filmy edukacyjne na temat zawału serca i udaru mózgu. W programie jest również konkurs wiedzy o czynnikach ryzyka miażdżycy.
Każdy uczestnik festynu, który podda się wszystkim pomiarom otrzyma kartę z wynikami i zaleceniami lekarskimi . Będą również pokazy jak udzielać pierwszej pomocy i festyn rekreacyjno – sportowy.

ikona