725 (334) 2005-10-07 - 2005-10-13

Globaltica - festiwal muzyczny

GLOBALTICA to przedsięwzięcie artystyczne: muzyczne i plastyczne, które odbędzie się w Gdyni w październiku.
Główną imprezą będzie „GLOBALTICA World Music Festiwal”
w Klubie „Ucho” przy ul. Św. Piotra 2 w dniach 14 – 15 października br. To wyjątkowe wydarzenie na polskiej scenie muzycznej. Podczas dwóch dni wystąpią artyści z różnych stron świata, reprezentujący odmienne kultury, tradycje i religie. Celem festiwalu jest prezentacja różnorodności kultur muzycznych świata ze współczesnej perspektywy. Zaprezentują się artyści, którzy w swej twórczości inspirują się tradycją, traktując ją jako coś żywego, co powinno mieć swoją naturalną kontynuację. Wystąpią uznani na świecie muzycy: YAT - KHA z Tuwy – autonomicznej republiki w południowej Syberii, MAHMOUD FADL & DELTA z Egiptu, DOBRANOTCH z Rosji, a także nasz rodzimy KWARTET JORGI.
W dniach 13 – 28 października br. w Sali Wystawowej Muzeum Miasta Gdyni w Centrum Kultury i Rozrywki „Gemini” przy ul. Waszyngtona 21 prezentowana będzie wystawa „Globaltica Art. Exhibition”.
Podczas wystawy przedstawione zostaną prace takich twórców jak: TAREK ATRISSI artysta pochodzący z Bejrutu (www.atrissi.com), SYNTHIA SAINT JAMES artystka z Los Angeles (www.synthiasaintjames.com), HUSSEIN SAIDI z Tanzanii (www.ujamaart.com), REZA ABEDINI z Iranu (www.rezaabedini.com), ANTONIO ZAPATA z Kolumbii, ESTHER MAHLANGU z Południowej Afryki (www.esthermahlangu.co.za), OWUSU ANKOMAH z Ghany, obecnie mieszka w Niemczech, MAJID ABBASI z Iranu, JAREK KOZIARA - z Lublina, oraz PIOTR PUCYŁO z Polski, który jest pomysłodawcą i dyrektorem artystycznym festiwalu i wystawy GLOBALTICA (www.piotrpucylo.com).
Organizatorami imprezy są: Fundacja Kultury LIBERTY, Urząd Miasta Gdyni, Urząd Marszałkowski Woj. Pomorskiego, Klub UCHO oraz Orange World Records / Elito.