UWAGA. W piątek 30.09.2022r. w budynku Urzędu Miasta Gdyni zostanie przeprowadzona próbna ewakuacja. Więcej informacji w komunikacie.  UWAGA. W piątek 30.09.2022r. w budynku Urzędu Miasta Gdyni zostanie przeprowadzona próbna ewakuacja. Więcej informacji w komunikacie. 
725 (334) 2005-10-07 - 2005-10-13

Głosy dla hospicjum

8 października br. o godz. 19.00 w kościele Ojców Franciszkanów przy ul. Ujejskiego 40 odbędzie się koncert charytatywny na rzecz gdyńskiego Hospicjum Św. Wawrzyńca, w wykonaniu Capelli Bydgostiensis Filharmonii Pomorskiej im. I. J. Paderewskiego
z Bydgoszczy pod batutą Mirosława Jana Błaszczyka.
Wstęp wolny!
Na całym świecie tego dnia w ponad tysiącu miejsc rozlegną się dźwięki soul, rock, pop, muzyki poważnej, jazz itp. Wykonają je soliści, chóry parafialne, szkolne, orkiestry dęte i kameralne. Koncerty odbędą się w szkołach, hospicjach, operach, filharmoniach, na placach
i w parkach. Cel jest jeden: wspólny śpiew dla hospicyjnych pacjentów
i propagowanie idei opieki hospicyjnej w społeczeństwie
ORKIESTRA KAMERALNA "CAPELLA BYDGOSTIENSIS", zaliczana do czołowych polskich orkiestr kameralnych, istnieje od 1962 roku. Jest etatowym zespołem Filharmonii Pomorskiej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Bydgoszczy.
Orkiestra rokrocznie daje około 40 koncertów na najbardziej znaczących estradach Polski i Europy.
Wśród gościnnych dyrygentów i solistów CAPELLI BYDGOSTIENSIS są m.in.: Wanda Wiłkomirska, Konstanty Andrzej Kulka, Takao Ukigaya, Ewa Pobłocka, Vadim Brodski i wielu innych.