728 (337) 2005-10-27 - 2005-11-02

1 listopada - Wszystkich Świętych

Kwesta na Hospicjum
1 listopada br. na gdyńskich cmentarzach komunalnych, tak jak w roku ubiegłym, wolontariusze i znani gdynianie kwestować będą na rzecz gdyńskiego Hospicjum Św. Wawrzyńca. Na Cmentarzu Witomińskim datki zbierać będą Prezydent Gdyni - Wojciech Szczurek, członkowie Rady Miasta oraz gdyńscy artyści i dziennikarze, m.in. Przemek Dyakowski, Iwona Guzowska, Ewa Kasprzyk, Maciej Korwin, Marek Kański, Jolanta Słoma i Mirosław Trymbulak..
Rok temu byliśmy bardzo hojni! Kwestujący na gdyńskich cmentarzach zebrali więcej pieniędzy niż udało się uzbierać na warszawskich Powązkach...
Zaduszki jazzowe
Misterium pamięci o zmarłych muzykach jazzowych - Dźwięk i światło - a nade wszystko Słowo Boga - VI Zaduszki Jazzowe odbędą się 31 października 2005 o godz.19.00, jak co roku we franciszkańskiej świątyni na Wzgórzu św. Maksymiliana.
Wystąpią: Joanna Knitter, Krystyna Stańko, Dominik Bukowski, Przemek Dyakowski, Maciej Grzywacz, Piotr Góra, Robert Haas, Sławek Jaskułke, Marek Jurski, Sławomir Kornas, Maciej Kortas, Piotr Lemańczyk, Janusz Mackiewicz, Maciej Sikała, Romuald "Mały" Sławiński, Tomasz Sowiński, Wojtek Staroniewicz, Cezary Paciorek, Mieczysław Wróbel.
Jazzmenom towarzyszyć będzie Chór Akademii Medycznej w Gdańsku pod dyrekcją Jerzego Szarafińskiego. Wstęp wolny!

Rozmowy o śmierci
Dlaczego nie potrafimy mówić o śmierci? Dlaczego o tym, co spotka każdego z nas, milczy się albo żartuje? Czy śmierci trzeba się bać? Umieszczać poza świadomością społeczną, czy raczej pokazywać w kreskówkach? Międzyszkolny Klub Nauczyciela zaprasza na „Rozmowy o śmierci”, czyli dyskusję o oswajaniu umierania. Gośćmi spotkania będą: Magdalena Gajewska, pracownik Zakładu Filozofii Kultury Uniwersyttetu Gdańskiego i Małgorzata Modelska, psycholog z gdańskiego Hospicjum im. Ks. Dutkiewicza. Zainteresowanych uczestnictwem w spotkaniu prosimy o potwierdzenie obecności telefonicznie: 661 65 82. Spotkanie odbędzie się 4 listopada, godz. 17.30 w Międzyszkolnym Klubie Nauczyciela, Centrum Arrupe, ul. Tatrzańska 35, Gdynia.

Uwaga!
Szczegółowe informacje, jak dojechać na gdyńskie cmentarze, znajdują się na kolejnych stronach „Ratusza”.

ikona