732 (341) 2005-11-24 - 2005-11-30

Dary dla Pakistanu

Do końca listopada trwa zbiórka darów na rzecz ofiar poszkodowanych w Pakistanie. Podróżnik Marek Kamiński apeluje o pomoc.
8 października 2005 roku światem wstrząsnęła tragiczna wiadomość o trzęsieniach ziemi jakie nawiedziły Pakistan. Ponad siedemdziesiąt tysięcy zabitych (wg pewnych źródeł nawet osiemdziesiąt siedem tysięcy), kilkadziesiąt tysięcy rannych i trzy miliony ludzi pozbawionych dachu nad głową to dotychczasowy bilans tej najbardziej tragicznej w skutkach od ponad wieku katastrofy.
W rejonach górskich, które nawiedziło trzęsienie temperatura spada teraz znacznie poniżej 0 st. Pomoc mieszkańcom Pakistanu staje się w tej chwili największym wyzwaniem i priorytetem działań dla współczesnego świata. Od pierwszego dnia na tereny dotknięte przez ten kataklizm ruszyły konwoje z pomocą humanitarną. Mimo szybkich i zdecydowanych działań i znaczącej pomocy materialnej wsparcie dla mieszkańców Pakistanu jest niewystarczające. Wciąż potrzeba blisko pół miliona namiotów zimowych i prowizorycznych schronów, około 2 milionów koców i śpiworów. Osoby, które chciałyby włączyć się do akcji pomóc prosimy o kontakt z biurem Fundacji Marka Kamińskiego : tel. 058/554 45 22 lub e-mail: fundacja@invena.pl. Namioty, koce i śpiwory można przynosić od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00 -16.00 do magazynu mieszczącego się w Gdyni przy ul. Łużyckiej 6 (Firma Allcon).