733 (342) 2005-12-01 - 2005-12-07

Fotograficzny konkurs o Gdyni – rozstrzygnięty

22.XI.br. rozstrzygnięty został V Jubileuszowy Konkurs Fotograficzny "Gdynia w fotografii" organizowany przez Miejską Bibliotekę Publiczną. Jury, pod przewodnictwem artysty - fotografika Jacka Paluchowskiego, po obejrzeniu 281 prac nadesłanych przez 93 uczestników przyznała następujące nagrody: I miejsce (równorzędne dwie nagrody): Tomasz Padło z Krakowa - "Zauroczenie babci Janiny", Dorota Nelke z Gdyni - "Klif przez bulaj", II miejsce: Bartek Tretkowski z Gdyni - "Lecąc w nieznane", Katarzyna Kostro z Gdyni - "Huśtawka", III miejsce: Renata Dąbrowska z Zębowa - "Ptasiek", IV miejsce: Teresa Hajdel z Gdyni - "Gdzie jest ten teatr?", V miejsce: Radosław Szymczyk z Gdyni - "Lipcowy skwer"
Wyróżnienie specjalne: Maciej Herman z Gdyni za cykl "Gdynia romantyczna".
Dwanaście równorzędnych wyróżnień: Grzegorz Wągrowski z Gdyni, Karol Dragan z Gdyni, Teresa Hajdel z Gdyni, Jerzy Augustyn (dwie fotografie) z Gdyni, Michał Krugliński z Gdyni, Tycjan Wodzinowski z Gdyni, Wioletta Kowalska z Kwidzyna, Bartosz Kaszubowski z Gdyni, Halina Wasielke-Cieślak z Gdyni, Adam Kasprzak z Gdyni, Jan Hajdel z Gdyni
Wszyscy otrzymają nagrody w postaci książek - albumów, leksykonów, encyklopedii. Warto podkreślić, że konkurs ten z roku na rok budzi większe zainteresowanie fotografujących. W ubiegłym uczestniczyło ok. 30 osób, które nadesłały ok. 90 prac.
Organizatorzy już zapraszają do kolejnej edycji konkursu, tym razem pod hasłem "Gdynia - przemiany. Miasto i ludzie". Rozstrzygnięcie - oczywiście dopiero za rok.