733 (342) 2005-12-01 - 2005-12-07

Mikołajki w Gdyni

Prezydent Miasta Gdyni zaprasza na
Wielką Zabawę Mikołajkową
6 grudnia 2005, godz. 17.00

plac i lodowisko
przed Młodzieżowym Domem Kultury w Gdyni, ul. Bema 26
W programie: spotkanie z Mikołajem i jego kolorowym orszakiem: śnieżynki, bałwanki, anioły, połykacze ognia, widowisko "Mikołaj i przyjaciele w zaczarowanej krainie", gry i zabawy sportowe z GOSiR (szczegóły poniżej), pokaz zimnych ogni, wspólne zapalenie choinki, konkursy, prezenty i inne niespodzianki. Zabierz ze sobą czapkę Świętego Mikołaja i latarkę!!! Zabawę poprowadzi Michał Juszczakiewicz!
...a w tym samym czasie Gdyński Ośrodek Sportu i Rekreacji zaprasza na festyn:

MIKOŁAJKI NA SPORTOWO z GOSiR
Dzieci, z wypełnioną kartą festynową (do odbioru na miejscu w namiocie GOSiR) wezmą udział w konkurencjach sportowych, zorganizowanych przez instruktorów. Każdy będzie mógł spróbować swoich sił w lodowym przeciąganiu liny, zagrać w hokejową ruletkę, zagrać w minihokeja lub zmierzyć się z prawdziwym bramkarzem hokejowym. Po zaliczeniu wszystkich stanowisk każde dziecko obdarowane zostanie upominkiem lub słodyczami!
***
3 i 4 grudnia br. w godzinach od 10.00 do 16.00 Akwarium Gdyńskie, al. Jana Pawła II 1 odwiedzi Mikołaj wraz ze swoimi pomocnikami. Zaplanował między innymi gry i zabawy dla najmłodszych oraz liczne niespodzianki i konkursy z nagrodami. O pełnych godzinach (11.00, 12.00, 13.00, 14.00, 15.00, 16.00) Mikołaj będzie rozdawał dzieciom prezenty, wcześniej przekazane przez rodziców bądź opiekunów. Dla dzieci do lat dziesięciu wstęp do Akwarium tego dnia jest wolny a rodzicom i opiekunom przysługuje bilet ulgowy (7zł).
***
4 grudnia 2005r.(niedziela) już po raz trzeci przez Trójmiasto przejadą Mikołaje (w strojach służbowych, czyli od stóp do głów czerwonych) na motocyklach! Start i meta - w Gdyni - przy pomniku Conrada (al. Jana Pawła II, vis a vis Akwarium Gdyńskiego). W tym roku Mikołaje nie tylko przejadą kawalkadą przez całe Trójmiasto, ale specjalnie zaprosili dzieciaki z 16 gdyńskich świetlic socjoterapeutycznych na spotkanie o 13.30 przed pomnikiem Conrada.
***
Już 4 grudnia o godz. 17.00 YMCA zaprasza na imprezę Mikołajkową! Razem udamy się do Bajkowej Krainy Świętego Mikołaja, który z okazji swych imienin przygotował mnóstwo niespodzianek. Spotkacie Mikołaja, będą gry i zabawy, wszystkich małych gości zaprosimy na poczęstunek (napoje, słodycze). A Mikołaj dla każdego (grzecznego!) dziecka znajdzie drobny upominek. Czas zabawy 2 godziny. Bilety w cenie 20 zł.
***
Centrum Aktywności Seniora serdecznie zaprasza na "Akordeonowy Koncert Mikołajkowy" w dniu 6 grudnia br. o godz. 13.00 w sali Domu Rzemiosła. Wystąpi Paweł Nowak - młody, utalentowany akordeonista z Akademii Muzycznej w Gdańsku, który także będzie opowiadał o historii, budowie i tajnikach tego instrumentu. Wstęp wolny!
***
Polskie Towarzystwo Miłośników Astronomii (oddział pomorski) i Klub Miłośników Astronomii działający przy Zespole Szkół Oogólnokształcących nr 4 w Gdyni zapraszają na Pokaz Nieba. 6 grudnia 2005 roku w godzinach od 19.00 do 21.00 na Skwerze Kościuszki (plac za Akwarium ) będzie można przez teleskopy podziwiać Księżyc, Marsa, Saturna, plejady i mgławice. Członkowie PTMA będą też wyjaśniać tajniki nieba, snuć wspaniałe opowieści o gwiazdozbiorach i tajemnicach kosmosu. Pokaz nieba odbędzie się oczywiście tylko przy sprzyjających warunkach, a jeśli pogoda nie dopisze (będzie duże zachmurzenie) pokaz zostanie przesunięty o tydzień, na 13.12. 2005 r.
***
Komisja Krajoznawcza OM PTTK w Gdyni zaprasza w niedzielę, 4 grudnia 2005 r. na Mikołajki Turystyczne do Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego. Przejście piesze odbędzie sie na trasie: Gdynia Chylonia, Dworzec SKM - Pustki Cisowskie - Leśna Ścieżka Dydaktyczna (z wiewiórką) - Marszewo, gdzie odbędzie się turystyczne ognisko i spotkanie z Mikołajem. Prosimy o zabranie upominków w cenie ok. 5 zł oraz kiełbasek na ognisko.
Zbiórka : Gdynia Chylonia, przed Dworcem SKM o godzinie 10.00. Wyjście na trasę: godz. 10.15, powrót : ok. godz. 14.00.
***
Szkoła Muzyczna I st. w Gdyni , ul. Bpa Dominika 13 a zaprasza na III Spotkanie w Gdyńskiej Nutkolandii pt. „Mikołajkowe Spotkanie w Nutkolandii”, które odbędzie się w niedzielę, 4 grudnia, o godz. 13.00 w budynku szkoły. Gościnnie wystąpi Bogna Forkiewicz. Wstęp wolny!
***
Rada Dzielnicy Śródmieście zaprasza dzieci 10 grudnia 2005 r. (sobota) w godz. 11.00-13.00 na zabawę świąteczną „Podróż do krainy Św. Mikołaja”, która odbędzie się w centrum Kultury i Rozrywki - Gemini- scena na I piętrze.W programie przewidziane są zabawy ruchowe i plastyczne, śpiewanie piosenek i tańce przy muzyce oraz słodkie niespodzianki.
***
Klub „Zawsze Zdrowa i Aktywna” zaprasza dojrzałe panie na
spotkanie mikołajkowe - 5.12.2005r. (poniedziałek) o godz.18.00 do
Hotelu Nadmorskiego.