Uwaga! Od soboty 24 października cała Polska staje się strefą czerwoną, będą również obowiązywać nowe zasady bezpieczeństwa. W przestrzeni publicznej zasłoń usta i nos.

Uwaga! Od soboty 24 października cała Polska staje się strefą czerwoną, będą również obowiązywać nowe zasady bezpieczeństwa. W przestrzeni publicznej zasłoń usta i nos.

782 (391) 2006-12-01 - 2006-12-07

Wybieramy najpiękniejsze szopki!

Stowarzyszenie Popierania Przemysłu Ludowego Art Gdynia organizuje VIII konkurs Pomorska Szopka.  Konkurs trwa od 17 listopada do 20 grudnia 2006 roku w Centrum Rozrywki Gemini w Gdyni na Gdyńskim Jarmarku Rękodzieła. Patronat nad konkursem objęli Marszałek Województwa Pomorskiego Jan Kozłowski i Prezydent Gdyni Wojciech Szczurek.

Konkurs Szopek w Centrum Rozrywki Gemini w Gdyni jest ogólnodostępny, a jurorami są wszyscy odwiedzający ekspozycję. Każdy ma prawo do oddania jednego głosu. Termin głosowania upływa 20 grudnia.

Wśród jurorów rozlosowane zostaną cztery pomorskie szopki autorstwa Józefa Walczaka (dwie inne szopki Józefa Walczaka biorą udział w konkursie) oraz kilkanaście oprawionych obrazów i zdjęć autorstwa artystów ludowych.

Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród 21 grudnia tamże. Wystawa prac nagrodzonych trwać będzie do 15 stycznia 2007.

W tym roku udział w konkursie bierze 11 artystów ludowych, którzy przysłali 14 szopek.

Dla laureatów konkursu przewidywane są następujące nagrody finansowe oraz dyplomy:

I nagroda Marszałka Województwa Pomorskiego - 2500,00 PLN,

II nagroda Prezydenta Gdyni - 1500,00 PLN

III nagroda Prezesa Stowarzyszenia Art Gdynia - 1000,00 PLN.

Organizatorzy konkursu przewidują również wyróżnienia i nagrody specjalne.

***

Szkoła Podstawowa nr 29 w Gdyni organizuje po raz V konkurs na "Rodzinną Szopkę Bożonarodzeniową", nad którym patronat objęli Prezydent Miasta Gdyni Wojciech Szczurek oraz Proboszcz Parafii Św. Józefa w Gdyni Sławomir Decowski. Konkurs adresowany do wszystkich rodzin zamieszkałych w naszym mieście, jest sposobem na miłe spędzenie czasu i podtrzymanie narodowych tradycji.

Zainteresowanych organizatorzy proszą o składanie gotowych szopek do dnia 11.XII.2006r. u Aleksandry Motylińskiej w Szkole Podstawowej Nr 29 w Gdyni ul. Ściegiennego 8. Prace zostaną wystawione w kościele, a następnie przekazane do hospicjów, domów dziecka, szpitali itp. Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród podczas "Świątecznej Gali" 17.XII.2006r. o godz. 16.00 w kościele Św. Józefa w Gdyni.

Regulamin konkursu dostępny na stronie internetowej www.sp29.prv.pl.