785 (394) 2006-12-22 - 2007-01-04

Startuje „Gdyński Biznesplan 2007”

2 stycznia 2007 r. rozpoczyna się kolejna edycja Konkursu „Gdyński Biznesplan 2007”.

„Gdyński Biznesplan” po raz pierwszy odbył się w 2003 r. Stanowi on ważny element otwartego programu „Przedsiębiorcza Gdynia”. Konkurs ten adresowany jest zarówno do osób nie prowadzących jeszcze działalności gospodarczej jak i do działających już na rynku małych przedsiębiorstw. Idea konkursu sprowadza się do umożliwienia wprowadzenia w życie własnego pomysłu biznesowego na konkretną działalność gospodarczą. Warto podkreślić, iż laureaci naszego konkursu odnoszą sukcesy w rankingach ogólnopolskich, np. w 2003 roku drugie miejsce zajął Łukasz Osowski za biznesplan pt: „Ivona- syntezator mowy”. W ciągu kilku zaledwie lat IVO Software stała się małą, prężną firma, która zdobywa nagrody w konkursach międzynarodowych i ogólnopolskich. Z kolei w 2005 roku  IVO Software została laureatem konkursu organizowanego przez  Fundacje Kronenberga- Mikroprzedsiębiorca Roku. Jest  to konkurs promujący młodych przedsiębiorców.
Rok później decyzją niezależnego Jury pod przewodnictwem Jana Krzysztofa Bieleckiego: Łukasz Osowski i Michał Kaszczuk zostali zwycięzcami czwartej polskiej edycji konkursu oraz zdobywcami tytułu „PRZEDSIĘBIORCA ROKU - Entrepreneur of the Year 2006” w kategorii Nowy Biznes Nagrodę otrzymali za próbę wiązania zaangażowania w badania naukowe z praktyką biznesową. Przypomnijmy, że opracowany przez gdyńską firmę IVO Software - na potrzeby międzynarodowego konkursu Blizzard Challenge - syntezator mowy ludzkiej w j. angielskim, który umożliwia m.in. słuchanie czytanych ludzkim głosem e - maili, książek i wiadomości, został oceniony przez 135 światowej rangi ekspertów jako najlepszy na świecie.
Uczestnicy tegorocznej edycji proszeni są o zgłoszenie do 31 stycznia 2007 r. do Urzędu Miasta Gdyni swoich pomysłów biznesowych na arkuszu informacyjnym – zgłoszeniu uczestnictwa w konkursie „Gdyński Biznesplan 2007”, który można pobrać ze strony internetowej www.gdynia.pl.
W lutym i marcu przewidziane są szkolenia, które zakończą się złożeniem konkursowego biznesplanu do dnia 31 marca przyszłego roku.
Ogłoszenie wyników Konkursu przewidziane jest 31.05.2007 r. Szczegóły 

  • ikonaOpublikowano: 21.12.2006 00:00
  • ikona

    Autor: Aleksandra Krzymińska

ikona