786 (395) 2007-01-05 - 2007-01-11

Wyspa zagadek 2007

Rozpoczyna się Ogólnopolski siódmy już konkurs twórczego używania umysłu - Wyspa Zagadek 2006/2007. Szkolnych opiekunów konkursu zapraszamy na spotkanie organizacyjne w dniu 12 stycznia 2007 ( piątek) o godzinie 16 w biurze konkursu Wyspa Zagadek- Gdynia, ul. Zgoda 8.
Konkurs ma na celu zainspirowanie uczniów twórczym myśleniem. Dzieci powinny napisać przemyślane odpowiedzi na pytania konkursowe i przesłać je na adres biura Konkursu Wyspa Zagadek. Prace można wzbogacić rysunkami lub zdjęciami. Uczniowie z klas IV-V szkoły podstawowej tworzą młodszą grupę i mogą startować w pierwszym etapie konkursu indywidualnie albo w zespołach dwuosobowych, a z klasy VI-tej szkoły podstawowej i I-ej klasy gimnazjum są w starszej grupie wiekowej i biorą udział w konkursie indywidualnie.
Nagrodami dla dotychczasowych laureatów finałów były m.in. książki lub wyjazdy do szwedzkich ośrodków eksperymentalnych i kształcenia twórczego w Vaxjo lub Karlshamn. Autorem konkursu jest Marian Chwastniewski, a opiekę naukową sprawuje profesor Uniwersytetu Gdańskiego dr hab. Teresa Bauman.

Pytania pierwszego etapu:
1. Kim jesteś? Spróbuj opisać siebie. W odpowiedzi możesz podać kilka zdarzeń ze swojego życia.
2.C zy oczy i uszy współpracują z sobą? Uzasadnij swoje zdanie i odpowiedz, czy ich usytuowanie jest przypadkowe czy celowe?
3. Kiedy i dlaczego dzieci śpiewają? Czy i Tobie się to przytrafia i w jakich sytuacjach?
4. Co się dzieje z kroplami wody w otwartym, a co w zamkniętym słoiku? Zapisz wyniki swoich obserwacji.
5. Jesteś jak Robinson Crusoe na wyspie. Wyobraź sobie, że właśnie minęło 6 lat od czasu, gdy się tutaj znalazłeś. Napisz w formie dziennika jak wygląda Twój kolejny dzień.
6. Napisz jak przebiegała Twoja praca nad zadaniami i jak doszło do napisania odpowiedzi.

 

Więcej informacji na stronie: http://www.wyspa.edu.pl aktualności lub www.wyspa.org.pl

  • ikonaOpublikowano: 04.01.2007 00:00
  • ikona

    Autor: Aleksandra Krzymińska

ikona