786 (395) 2007-01-05 - 2007-01-11

Wyszkolony pies dla niepełnosprawnego gdynianina

Gdyńska firma Vectra rozpoczyna współpracę z fundacją DOG IQ w zakresie przygotowywania psów do pomocy osobom niepełnosprawnym. Pierwszym czworonogiem sponsorowanym przez firmę będzie labradorka o imieniu Vectra, która otrzyma mieszkaniec Gdyni w maju 2007r.
Po przejściu odpowiedniego szkolenia Vectra - dzięki ciągłej obecności oraz nabytej umiejętności - będzie zapewniała wsparcie swojemu opiekunowi, jednocześnie zwiększając jego niezależność i samodzielność na co dzień.
Wyszkolony pies potrafi zamknąć drzwi, podać dzwoniący telefon czy też upuszczony przedmiot. Jednocześnie - w przypadku upadku swojego opiekuna - Vectra sprowadzi konieczną pomoc.
Pierwszeństwo w zakresie przyznania psa mają osoby niepełnosprawne ruchowo, które:
- studiują lub są absolwentami uczelni wyższej,
- prowadzą aktywny tryb życia,
- mają sprawne dłonie,
- nie mają dysfunkcji mowy,
- poruszają się na aktywnym wózku,
- dysponują warunkami i środkami na utrzymanie psa wielkości labradora
W przypadku gdyby więcej niż jedna osoba spełniała kryteria, o przyznaniu psa decyduje średnia ocen.
Jeśli chcesz otrzymać psa asystującego o imieniu Vectra wypełnij kupon (do pobrania tutaj) i wyślij go do 12 stycznia 2007 r. na adres Vectra S.A., al. Zwycięstwa 253, 81-525 Gdynia, z dopiskiem „Pies asystujący”. Osoba , która otrzyma Vectrę zostanie wybrana 22 stycznia 2007 r., o czym zostanie powiadomiona listownie oraz telefonicznie.
Współpraca z fundacją jest jednym z elementów polityki VECTRY mającej na celu wspieranie aktywizacji społecznej i zawodowej osób niepełnosprawnych. W tym roku firma VECTRA została również Darczyńcą Stowarzyszenia Przyjaciół Integracji, którego misją jest propagowanie integracji osób niepełnosprawnych ze społeczeństwem. Środki finansowe przekazane przez VECTRĘ przyczynią się do utworzenia Centrum Integracji Gdynia, które będzie realizowało działania edukacyjno - informacyjne dla osób niepełnosprawnych.
W Grupie Vectra w całym kraju, pracuje ponad 100 osób niepełnosprawnych, z czego blisko połowa w centrali firmy w Gdyni. Siedziba firmy, wchodząca w skład kompleksu biurowo-rehabilitacyjnego VECTRY, jest w pełni dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych.

  • ikonaOpublikowano: 04.01.2007 00:00
  • ikona

    Autor: Aleksandra Krzymińska

ikona