788 (397) 2007-01-19 - 2007-01-26

Info-kioski z pracą

Powiatowy Urząd Pracy w Gdyni ułatwia bezrobotnym poszukiwanie pracy. W siedzibie PUP przy ul. Kołłątaja 8 oraz w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej i Urzędzie Miasta Gdyni znajdują się info- kioski, czyli bardzo proste w obsłudze stanowiska komputerowe.
Każda zainteresowana osoba może, bezpłatnie, przejrzeć tam strony z ofertami pracy i informacjami związanymi z rynkiem pracy. Można też zdobyć informacje o dokumentach jakie należy przygotować np. rejestrując się w Powiatowym Urzędzie Pracy, czy też wtedy, gdy pracę znajdziemy i zamierzamy się z ewidencji bezrobotnych wykreślić.
Info-kioski mają za zadanie ułatwić ludziom poszukiwanie pracy, szczególnie tym, którzy nie mają w domu komputera z dostępem do internetu.
Za montaż wraz z oprogramowaniem każdego info-kiosku Urząd Pracy zapłacił 6 tys. złotych. Jak informuje Joanna Siwicka - dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Gdyni, w bieżącym roku kolejne info-kioski pojawią się jeszcze w Dzielnicowych Ośrodkach Pomocy Społecznej w Gdyni, by z informacją dotrzeć jeszcze bliżej potencjalnie zainteresowanych.
Przypomnijmy, że stopa bezrobocia w Gdyni wciąż systematycznie spada. Na koniec listopada wyniosła 6 %, a zarejestrowane w Urzędzie Pracy były 6152 osoby (informacji z 31 grudnia 2006 jeszcze nie ma).

  • ikonaOpublikowano: 18.01.2007 00:00
  • ikona

    Autor: Aleksandra Krzymińska

ikona