790 (399) 2007-02-02 - 2007-02-08

Gdyński Most Nadziei

„Gdyński Most Nadziei”, to piękna nazwa fundacji która powstała w ramach Ogólnopolskiej Akademii Walki z Rakiem, by nieść pomoc w walce z tą chorobą mieszkańcom Gdyni i która 29 stycznia 2007 r. otworzyła swą siedzibę przy ul. Władysława IV 51.

Fundacja realizuje ogólnopolski program Akademii Walki z Rakiem, która uczy jak mobilizować wewnętrzne siły do walki z chorobą, jak nie podupadać na duchu i nie dać się opanować czarnym myślom. Słuchacze Akademii mogą korzystać z indywidualnych porad wielu terapeutów i specjalistów. Do ich dyspozycji oprócz psychologa jest dietetyk, pracownik socjalny, seksuolog oraz osoba, która doradzi, jak zadbać o wygląd po chemioterapii. Pomoc znajdą też bliscy chorych, którzy często czują się bezradni wobec choroby.

Fundacja Gdyński Most Nadziei stawia sobie za cel szeroko rozumiane merytoryczne, organizacyjne oraz psychologiczne wspieranie osób chorych onkologicznie oraz ich bliskich, jak również świadczenie pomocy prozdrowotnej.

Działa zaś m.in. poprzez: organizowanie grup wsparcia psychologicznego dla chorych i ich bliskich; upowszechnianie wiedzy o przyczynach chorób nowotworowych i prowadzenie działalności profilaktycznej w środowiskach młodzieży szkolnej i akademickiej oraz wśród osób dorosłych; prowadzenie centrum informacyjnego z zakresu profilaktyki zdrowotnej, terapii przeciwbólowych.

Wszelka pomoc jak i poradnictwo prowadzone w ramach Ogólnopolskiej Sieci Akademii Walki z Rakiem są nieodpłatne!!! Kontakt do Fundacji: tel./fax (058) 661- 94- 56, (zgłoszenia przyjmowane są w godz. 9.00 14.00, a fundacja czynna jest od 9.00-17.00).

  • ikonaOpublikowano: 01.02.2007 00:00
  • ikona

    Autor: Aleksandra Krzymińska

ikona