Uwaga! Od soboty 24 października cała Polska staje się strefą czerwoną, będą również obowiązywać nowe zasady bezpieczeństwa. W przestrzeni publicznej zasłoń usta i nos.

Uwaga! Od soboty 24 października cała Polska staje się strefą czerwoną, będą również obowiązywać nowe zasady bezpieczeństwa. W przestrzeni publicznej zasłoń usta i nos.

791 (400) 2007-02-09 - 2007-02-15

Ferie, Ferie, Ferie!

FERIE NA SPORTOWO W GDYŃSKIM OŚRODKU SPORTU i REKREACJI

W dniach 12.– 23.02.2007 Gdyński Ośrodek Sportu i Rekreacji organizuje, dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych pozostających w podczas ferii zimowych w Gdyni, zajęcia sportowo – rekreacyjne „FERIE na SPORTOWO 2007”

GOSiR zaprasza od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00 – 13.00, na zajęcia piłki nożnej, unihokeja, tenisa stołowego i piłkarzyków na hali Lekkoatletycznej GOSiR.

Zaprasza również na zajęcia treningowo – rekreacyjne z piłki nożnej na boisku ze sztuczną nawierzchnią w godzinach 8.00 do 11.00. Zajęcia prowadzone będą nieodpłatnie przez wykwalifikowanych instruktorów.

                                                                                     ***

FERIE Z LIGĄ OBRONY KRAJU

Zarząd Rejonowy Ligi Obrony w Gdyni informuje, że w okresie ferii zimowych, w dniach 13, 15, 20, 22 lutego br. w godz.11.00-15.00 na strzelnicy sportowej LOK w Gdyni, ul. Świętojańska 5/7 prowadzone będą treningi strzeleckie dla młodzieży szkolnej. Bliższe informacje:

Zygmunt Osiadacz- 0501 090 161
Jerzy Greszkiewicz- 0605375 145

                                                                                      ***

FERIE W BIBLIOTECE

Filia Nr 1, ul. Boisko 6, tel.: 058 625 08 16
- 12.02 w godz.12.00 - 13.00 oraz 16.00 - 17.00 - Lindgrenada -„Śladami Pippi Pończoszanki” – Seans głośnego czytania książek A. Lindgren oraz układanie scenariusza do przedstawienia scenek z przygód Pippi
-12.02 w godz. 13.30 - 15.30 -Lindgrenada- „Figle i wybryki zwinnej Pippi” – zajęcia plastyczne (ilustracje do przeczytanych fragmentów książek, pacynki oraz rekwizyty z materiału i papieru, bohaterowie z plasteliny)
12.02 w godz.12.00 - 13.00 oraz 16.00 - 17.00 - Lindgrenada -„Śladami Pippi Pończoszanki” – Seans głośnego czytania książek A. Lindgren oraz układanie scenariusza do przedstawienia scenek z przygód Pippi -12.02 w godz. 13.30 - 15.30 -Lindgrenada- „Figle i wybryki zwinnej Pippi” – zajęcia plastyczne (ilustracje do przeczytanych fragmentów książek, pacynki oraz rekwizyty z materiału i papieru, bohaterowie z plasteliny)
-12.02 w godz.18.00 - 19.00- „Wesołe zgadywanki” – rozwiązywanie zagadek, rebusów i krzyżówek

-13.02 w godz. 12.00 - 13.00 oraz 16.00 - 17.00 -Lindgrenada „Śladami Pippi Pończoszanki” – Seans głośnego czytania książek A. Lindgren oraz układanie scenariusza do przedstawienia scenek z przygód Pippi

- 13.02 w godz.13.30 - 15.30 -Lindgrenada -„Figle i wybryki zwinnej Pippi” – zajęcia plastyczne (ilustracje do przeczytanych fragmentów książek, pacynki oraz rekwizyty z materiału i papieru, bohaterowie z plasteliny) -15.02 w godz. 12.00 - 13.00 oraz 16.00 - 17.00 -Lindgrenada -„Śladami Pippi Pończoszanki” – Seans głośnego czytania książek A. Lindgren oraz układanie scenariusza do przedstawienia scenek z przygód Pippi

-15.02 w godz.13.30 – 15.30 Lindgrenada „Figle i wybryki zwinnej Pippi” – zajęcia plastyczne (ilustracje do przeczytanych fragmentów książek, pacynki oraz rekwizyty z materiału i papieru, bohaterowie z plasteliny)

- 15.02 w godz.18.00 – 19.00 - „Wesołe zgadywanki” – rozwiązywanie zagadek, rebusów i krzyżówek

- 16.02. w godz. 12.00 – 13.00 oraz 16.00 – 17.00 –Lindgrenada- „Śladami Pippi Pończoszanki” – Seans głośnego czytania książek A. Lindgren oraz układanie scenariusza do przedstawienia scenek z przygód Pippi - 16.02 w godz.13.30 – 15.30 –Lindgrenada -„Figle i wybryki zwinnej Pippi” – zajęcia plastyczne (ilustracje do przeczytanych fragmentów książek, pacynki oraz rekwizyty z materiału i papieru, bohaterowie z plasteliny)

- 16.02 w godz.18.00 – 19.00 - „Wesołe zgadywanki” – rozwiązywanie zagadek, rebusów i krzyżówek

- 19.02 w godz. 12.00 – 13.00 oraz 16.00 – 17.00 –Lindgrenada -„Śladami Pippi Pończoszanki” – Seans głośnego czytania książek A. Lindgren oraz układanie scenariusza do przedstawienia scenek z przygód Pippi

- 19.02 w godz.13.30 – 15.30 –Lindgrenada -„Figle i wybryki zwinnej Pippi” – zajęcia plastyczne (ilustracje do przeczytanych fragmentów książek, pacynki oraz rekwizyty z materiału i papieru, bohaterowie z plasteliny) - 19.02 w godz.18.00 – 19.00 „Wesołe zgadywanki” – rozwiązywanie zagadek, rebusów i krzyżówek - 20.02 w godz.12.00 – 13.00 oraz 16.00 – 17. 00 Lindgrenada „Śladami Pippi Pończoszanki” – Seans głośnego czytania książek A. Lindgren oraz układanie scenariusza do przedstawienia scenek z przygód Pippi Dzieci -20.02 w godz.13.30 – 15.30 Lindgrenada „Figle i wybryki zwinnej Pippi” – zajęcia plastyczne (ilustracje do przeczytanych fragmentów książek, pacynki oraz rekwizyty z materiału i papieru, bohaterowie z plasteliny) - 20.02 o godz.15.00 -„Przygody Pippi i jej przyjaciół” - Premiera przedstawienia w bibliotecznym teatrzyku kukiełek

-20.02 w godz.18.00 – 19.00 „Wesołe zgadywanki” – rozwiązywanie zagadek, rebusów i krzyżówek - 22.02 w godz. 12.00 – 13.00 oraz 16.00 – 17.00 Lindgrenada „Śladami Pippi Pończoszanki” – Seans głośnego czytania książek A. Lindgren oraz układanie scenariusza do przedstawienia scenek z przygód Pippi - 22.02 w godz.13.30 – 15.30 Lindgrenada „Figle i wybryki zwinnej Pippi” – zajęcia plastyczne (ilustracje do przeczytanych fragmentów książek, pacynki oraz rekwizyty z materiału i papieru, bohaterowie z plasteliny)

- 22.02 w godz.18.00 – 19.00 „Wesołe zgadywanki” – rozwiązywanie zagadek, rebusów i krzyżówek

- 23.02 w godz.12.00 – 13.00 oraz 16.00 – 17.00 –Lindgrenada „Śladami Pippi Pończoszanki” – Seans głośnego czytania książek A. Lindgren, układanie scenariusza do przedstawienia scenek z przygód Pippi

-23.02 w godz.13.30 – 15. 30 –Lindgrenada -„Figle i wybryki zwinnej Pippi” – zajęcia plastyczne (ilustracje do przeczytanych fragmentów książek, pacynki oraz rekwizyty z materiału i papieru, bohaterowie z plasteliny)

- 23.02 godz.16.00 - Uroczyste zakończenie Lindgrenady. Wręczenie nagród za najciekawsze prace plastyczne i aktywny udział w zajęciach

23.02 w godz.18.00 – 19.00 „Wesołe zgadywanki” – rozwiązywanie zagadek, rebusów i krzyżówek Filia Nr 2, ul. Żeromskiego 36,
tel.: 058 661 66 48

- 12.02 w godz.12.00 - 19.00 - Konkursy plastyczne: „Biblioteka moich marzeń” oraz „Logo biblioteki” dla dzieci w wieku przedszkolnym, klas I – III oraz uczniów klas IV – VI i gimnazjum

- 13.02 w godz. 12.00 - 19.00- konkursy plastyczne: „Biblioteka moich marzeń” oraz „Logo biblioteki” dla dzieci w wieku przedszkolnym, klas I – III oraz uczniów klas IV – VI i gimnazjum

- 14.02 w godz.11.00 - 13.00 -„Znajdź swą ukochaną, kochanego – dzisiaj Dzień Świętego Walentego” - Zabawy ze słowami, pisanie rymów o miłości, wykonywanie walentynkowych kartek, zabawy ruchowe dla dzieci w wieku 10 – 12 lat

- 15.02 w godz.12.00 - 19.00 -Konkursy plastyczne: „Biblioteka moich marzeń” oraz „Logo biblioteki” dla dzieci w wieku przedszkolnym, klas I – III oraz uczniów klas IV – VI i gimnazjum

- 16.02 w godz. 12.00 – 19.00 -Konkursy plastyczne: „Biblioteka moich marzeń” oraz „Logo biblioteki” dla dzieci w wieku przedszkolnym, klas I – III oraz uczniów klas IV – VI i gimnazjum
 - 19.02 w godz.10.00 – 12.00 - „Przywołajmy zimę: Hu, hu, cha! Gdzie ta zima zła?” – Głośne czytanie wierszy i opowiadań o zimie, zimowe tańce, plastyczne zabawy dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym
- 19.02 w godz.12.00 – 19.00 -Konkursy plastyczne: „Biblioteka moich marzeń” oraz „Logo biblioteki” dla dzieci w wieku przedszkolnym, klas I – III oraz uczniów klas IV – VI i gimnazjum

- 20.02 w godz.12.00 – 19.00 Konkursy plastyczne: „Biblioteka moich marzeń” oraz „Logo biblioteki” dla dzieci w wieku przedszkolnym, klas I – III oraz uczniów klas IV – VI i gimnazjum

-22.02 w godz.12.00 – 19.00 Konkursy plastyczne: „Biblioteka moich marzeń” oraz „Logo biblioteki” dla dzieci w wieku przedszkolnym, klas I – III oraz uczniów klas IV – VI i gimnazjum

- 23.02 w godz.12.00 – 19.00 Konkursy plastyczne: „Biblioteka moich marzeń” oraz „Logo biblioteki” dla dzieci w wieku przedszkolnym, klas I – III oraz uczniów klas IV – VI i gimnazjum

-24.02 w godz.11.00 – 15.00 Konkursy plastyczne: „Biblioteka moich marzeń” oraz „Logo biblioteki” dla dzieci w wieku przedszkolnym, klas I – III oraz uczniów klas IV – VI i gimnazjum

Filia Nr 3, ul. Morska 113, tel.: 058 627 09 59

-12.02 w godz.13.00 - 17.00 - W świecie zabawy” – komputerowe turnieje, składanie figur z papieru (poznawanie techniki orgiami), zabawy przy muzyce dla dzieci w wieku od 12 do 15 lat

-13.02 w godz.13.00 - 17.00 - „W świecie zabawy” – komputerowe turnieje, składanie figur z papieru (poznawanie techniki orgiami), zabawy przy muzyce

-15.02 w godz.13.00 – 17.00 - „W świecie zabawy” – komputerowe turnieje, składanie figur z papieru (poznawanie techniki orgiami), zabawy przy muzyce

-16.02 w godz.13.00 – 17.00- „W świecie zabawy” – komputerowe turnieje, składanie figur z papieru (poznawanie techniki orgiami), zabawy przy muzyce dla dzieci w wieku od 12 do 15 lat

- 19.02 w godz.13.00 – 17.00 - „W świecie zabawy” – komputerowe turnieje, składanie figur z papieru (poznawanie techniki orgiami), zabawy przy muzyce dla dzieci w wieku od 12 do 15 lat

-20.02 w godz.13.00 – 17.00 „W świecie zabawy” – komputerowe turnieje, składanie figur z papieru (poznawanie techniki orgiami), zabawy przy muzyce dla dzieci w wieku od 12 do 15 lat

-22.02 w godz.13.00 – 17.00 „W świecie zabawy” – komputerowe turnieje, składanie figur z papieru (poznawanie techniki orgiami), zabawy przy muzyce dla dzieci w wieku od 12 do 15 lat

23.02 w godz.13.00 – 17.00 - „W świecie zabawy” – komputerowe turnieje, składanie figur z papieru (poznawanie techniki orgiami), zabawy przy muzyce dla dzieci w wieku od 12 do 15 lat

Filia Nr 10, ul. Bp. Dominika 3,
tel.: 058 622 18 51

- 12.02 w godz.12.00 - 14.00 - W krainie książek i komputerów „Zima u dziecięcych bohaterów literackich” (głośne czytanie „Królowej Śniegu” H. Ch. Andersena, ilustrowanie baśni przez dzieci)

- 12.02 w godz.14.00 - 15.00, W krainie książek i komputerów „Bajkowy koncert życzeń” (oglądanie bajki wybranej przez dzieci)

- 13.02 w godz. 12.00 - 14.00 - W krainie książek i komputerów - „Zima u dziecięcych bohaterów literackich” (czytanie „Zimy Muminków” T. Jansson, konkurs na najładniej wykonany kapelusz dla Włóczykija)

- 13.02 od godz.14. 00 - W krainie książek i komputerów -Wykonanie komputerowych kartek walentynkowych

- 15.02 w godz. 12.00 - 14.00 -W krainie książek i komputerów - „Zimowa wyprawa na Antarktydę” (czytanie „Zaczarowanej zagrody” Centkiewiczów, wykonywanie z papieru oraz plasteliny modeli zwierząt zamieszkujących Antarktydę)

- 15.02 w godz.14.00 – 15.00 -W krainie książek i komputerów - „Bajkowy koncert życzeń” (oglądanie bajki wybranej przez dzieci)

-15.02 od godz.15.00 -W krainie książek i komputerów - Gry planszowe i stolikowe. Komputerowe mistrzostwa w skokach narciarskich

-16.02 w godz.12.00 – 14.00 -W krainie książek i komputerów „Zima u dziecięcych bohaterów literackich” (czytanie książeczki „Srebrne gwiazdki” Szelburg-Zarembiny)
-16.02 w godz.14.00 – 15. 00 - W krainie książek i komputerów „Bajkowy koncert życzeń” (oglądanie bajki wybranej przez dzieci)
- 16.02 od godz.15.00 -W krainie książek i komputerów - gry komputerowe, quizy, zagadki o tematyce zimowej

- 19.02 w godz.12.00 – 14.00 -W krainie książek i komputerów - „My z Lindgrenlandii” - warsztaty animacyjne (oglądanie filmu „Dzieci z Bullerbyn”, głośne czytanie fragmentów książki: Kto mieszka w Bullerbyn? i Jak obchodzimy w Bullerbyn gwiazdkę?)

-19.02 -od godz.14.00 -W krainie książek i komputerów - Projektowanie i budowanie makiety Bullerbyn na podstawie książki A. Lindgren

-20.02 w godz.12.00 – 14.00 W krainie książek i komputerów -„Kleksografia” zajęcia animacyjno - plastyczne. mające na celu rozbudzenie wyobraźni. Głośne czytanie fragmentów „Akademii pana Kleksa”, słuchanie muzyki z filmu oraz wykonanie prac plastycznych na bazie atramentowej plamy

-20.02 – w godz.14.00 – 15.00 -W krainie książek i komputerów „Bajkowy koncert życzeń” (oglądanie bajki wybranej przez dzieci)

-20.02 od godz.15.00 W krainie książek i komputerów -prezentacja edukacyjnych gier komputerowych

-22.02 w godz.12.00 – 14.00 W krainie książek i komputerów „ Zima u dziecięcych bohaterów literackich” (czytanie „Bajek ludów Północy”, wykonywanie ilustracji)

-22.02 w godz.14.00 – 15.00 W krainie książek i komputerów „Bajkowy koncert życzeń” oglądanie bajki wybranej przez dzieci) - 22.02 od godz.15.00 -gry planszowe i stolikowe

- 23.02 w godz.12.00 – 15.00 W krainie książek i komputerów prezentacja edukacyjnych gier komputerowych

-23.02 w godz.15.00 – 16.00 -W krainie książek i komputerów Występ teatrzyku „Kwerenda” ze spektaklem „Złota kaczka”

Filia Nr 11, ul. Łowicka 51,
tel.: 058 664 84 70 :

- 12.02 w godz.12.00 - 19.00- Konkursy, gry i zabawy (konkurs plastyczny, geograficzny, turniej warcabowy, chińczyk, bierki)

-13.02 w godz. 12.00 - 19.00 - konkursy, gry i zabawy (konkurs plastyczny, geograficzny, turniej warcabowy, chińczyk, bierki)

-13.02 w godz. 12.00 - 19.00 - konkursy, gry i zabawy (konkurs plastyczny, geograficzny, turniej warcabowy, chińczyk, bierki)

-13.02 w godz. 12.00 - 19.00 - konkursy, gry i zabawy (konkurs plastyczny, geograficzny, turniej warcabowy, chińczyk, bierki)

-15.02 w godz.12.00 - 19.00 -Konkursy, gry i zabawy (konkurs plastyczny, geograficzny, turniej warcabowy, chińczyk, bierki)

-16.02 w godz.12.00 – 19.00- Konkursy, gry i zabawy (konkurs plastyczny, geograficzny, turniej warcabowy, chińczyk, bierki)

-19.02 w godz.12.00 – 19.00 Konkursy, gry i zabawy (konkurs plastyczny, geograficzny, turniej warcabowy, chińczyk, bierki)

- 20.02 w godz.12.00 – 19.00 Konkursy, gry i zabawy (konkurs plastyczny, geograficzny, turniej warcabowy, chińczyk, bierki)

-22.02 w godz.12.00 – 19.00 -Konkursy, gry i zabawy (konkurs plastyczny, geograficzny, turniej warcabowy, chińczyk, bierki)
- 23.02 w godz.12.00 – 19.00 - Konkursy, gry i zabawy (konkurs plastyczny, geograficzny, turniej warcabowy, chińczyk, bierki)
- 24.02 w godz.11.00 – 15.00 -Konkursy, gry i zabawy (konkurs plastyczny, geograficzny, turniej warcabowy, chińczyk, bierki)

Filia Nr 12, ul. Św. Mikołaja 33,
tel.: 058 623 00 11

- 12.02 w godz. 13.00 - 14.00 - Ferie z książką i zabawą „Godzina radości” - zajęcia integracyjno-relaksacyjne (zabawy ruchowe, kalambury)
- 12.02 w godz. 14.00 - 15.00 - Ferie z książką i zabawą „Zabawa i ruch” - Zabawy z chustą animacyjną - - -12.02 w godz. 15.00 – 15.30- Ferie z książką i zabawą - „Rusz głową” - Zadania literackie i gry umysłowe - 12.02 w godz. 15.30- 16.00 -Ferie z książką i zabawą - „Nie kończąca się opowieść, czyli czytanie na zawołanie” - seanse głośnego czytania fragmentów wybranych książek
- 13.02 w godz.13.00 - 14.00 - Ferie z książką i zabawą „Godzina radości” - Zajęcia integracyjno-relaksacyjne (zabawy ruchowe, kalambury)
- 13.02 w godz.14.00 - 15.00 - Ferie z książką i zabawą - „Zabawa i ruch” Zabawy z chustą animacyjną -
-13.02 w godz. 15.00 – 15.30 -Ferie z książką i zabawą- „Rusz głową”- zadania literackie i gry umysłowe
- 13.02 w godz.15.30- 16.00 - Ferie z książką i zabawą „Nie kończąca się opowieść, czyli czytanie na zawołanie” -seanse głośnego czytania fragmentów wybranych książek
-15.02 w godz.13.00 - 14.00- Ferie z książką i zabawą -„Godzina radości” -zajęcia integracyjno-relaksacyjne (zabawy ruchowe, kalambury)
- 15.02 w godz.14.00 – 15. 00 -Ferie z książką i zabawą „Zabawa i ruch” -Zabawy z chustą animacyjną
-15.02 w godz.15.00 – 15.30 -Ferie z książką i zabawą „Rusz głową” - Zadania literackie i gry umysłowe
- 15.02 w godz.15.30- 16.00 -Ferie z książką i zabawą „Nie kończąca się opowieść, czyli czytanie na zawołanie” -seanse głośnego czytania fragmentów wybranychs książek
-15.02. w godz.16.00 – 17.00 -Ferie z książką i zabawą „Rewia mody” -pokaz strojów i wybory miss biblioteki dla dziewcząt ze szkół podstawowych
- 16.02 w godz.13.00 – 14.00 -Ferie z książką i zabawą -„Godzina radości” -zajęcia integracyjno-relaksacyjne (zabawy ruchowe, kalambury)
-16.02 w godz.14.00 – 15.00 -Ferie z książką i zabawą „Zabawa i ruch” - Zabawy z chustą animacyjną
-16.02 w godz.15.00 – 15.30 -Ferie z książką i zabawą „Rusz głową” -Zadania literackie i gry umysłowe -
-16.02 w godz.15.30- 16.00 -Ferie z książką i zabawą „Nie kończąca się opowieść, czyli czytanie na zawołanie” -seanse głośnego czytania fragmentów wybranych książek
-19.02 –w godz.13.00 – 14.00 -Ferie z książką i zabawą „Godzina radości” -Zajęcia integracyjno-relaksacyjne (zabawy ruchowe, kalambury)
-19.02 w godz.14.00 – 15.00 -Ferie z książką i zabawą -„Każdy może tańczyć” Nauka tańców integracyjnych
19.02 w godz.15.00 – 15.30 -Ferie z książką i zabawą „Rusz głową” - zadania literackie i gry umysłowe - 19.02 w godz. 15.30- 16.00 Ferie z książką i zabawą „Nie kończąca się opowieść, czyli czytanie na zawołanie” -Seanse głośnego czytania fragmentów wybranych książek
- 20.02 w godz.13.00 – 14.00 Ferie z książką i zabawą „Godzina radości” Zajęcia integracyjno-relaksacyjne (zabawy ruchowe, kalambury)
- 20.02 w godz.14.00 – 15.00 -Ferie z książką i zabawą „Każdy może tańczyć”-Nauka tańców integracyjnych
-20.02 w godz.15.30- 16.00 Ferie z książką i zabawą „Nie kończąca się opowieść, czyli czytanie na zawołanie” - seanse głośnego czytania fragmentów wybranych książek
-20.02 w godz.15.00 – 15.30 -Ferie z książką i zabawą „Rusz głową” -Zadania literackie i gry umysłowe
- 20.02 o godz.16.00 „Na stole” Inscenizacja tekstu W. Chotomskiej w wykonaniu dzieci
-22.02 w godz.13.00 – 14.00 Ferie z książką i zabawą „Godzina radości” Zajęcia integracyjno-relaksacyjne (zabawy ruchowe, kalambury)
- 22.02 w godz.14.00 – 15.00 -Ferie z książką i zabawą „Każdy może tańczyć” -nauka tańców integracyjnych
-22.02 w godz.15.00 – 15.30 -Ferie z książką i zabawą „Rusz głową” Zadania literackie i gry umysłowe
- 22.02 w godz.15.30- 16.00-Ferie z książką i zabawą -„Nie kończąca się opowieść, czyli czytanie na zawołanie” -seanse głośnego czytania fragmentów wybranych książek
-22.02 godz.16.00 - Biblioteczny teatrzyk kukiełkowy DWUNASTKA -Przedstawienie „Szewczyk Dratewka” z udziałem dzieci
-23.02 w godz.13.00 – 14.00 -Ferie z książką i zabawą „Godzina radości” -Zajęcia integracyjno-relaksacyjne (zabawy ruchowe, kalambury)
-23.02 w godz.14.00 – 15.00 -Ferie z książką i zabawą „Każdy może tańczyć” -Nauka tańców integracyjnych dla dzieci i młodzieży
-23.02 w godz.15.00 – 15.30 -Ferie z książką i zabawą „Rusz głową” zadania literackie i gry umysłowe dla dzieci i młodzieży - 23.02 w godz.15.30- 16.00 Ferie z książką i zabawą „Nie kończąca się opowieść, czyli czytanie na zawołanie” -seanse głośnego czytania fragmentów wybranych książek dla dzieci i młodzieży
- 24.02 w godz.13.00 – 14.30 -Zakończenie zimowych ferii w bibliotece -Zabawy przy muzyce dla dzieci i młodzieży - 24.02 w godz.13.00 – 14.00 -Ferie z książką i zabawą „Godzina radości” -Zajęcia integracyjno-relaksacyjne (zabawy ruchowe, kalambury)

Filia Nr 13, ul. Podchorążych 10 a,
tel.: 058 625 48 24

- 12.02 w godz.12.00 - 17.00 - „Z tańcem i o tańcu” -pogadanka o historii i rodzajach tańca oraz jego roli w życiu człowieka, konkurs na temat tańca oraz „Wymarzony strój karnawałowy” - zajęcia plastyczne dla dzieci w wieku 7 -11 lat
- 13.02 w godz. 12.00 - 17.00 - „Ja i taniec” -seans głośnego czytania utworów dla dzieci związanych z muzyką i tańcem, konkurs, nauka krótkich układów tanecznych, zajęcia plastyczne dla dzieci w wieku 7 -11 lat

- 15.02 w godz.12.00 - 17.00 - „Z tańcem i o tańcu – POLONEZ” -pogadanka na temat historii, sposobu tańczenia i metrum poloneza, konkurs, nauka krótkich układów tanecznych, zajęcia plastyczne pt. „Pary w polonezie” dla dzieci w wieku 7 -11 lat
- 16.02 w godz.12.00 – 17.00 -„Zapraszamy panią Zimę do Gdyni” zajęcia z poezją (wspólne układanie wierszy) „Odkryj tajemnicę swojej kartki” zajęci

-19.02 w godz.12.00 – 17.00 - „Z tańcem i o tańcu – TROJAK (śląski taniec ludowy)” Pogadanka na temat historii, sposobu tańczenia i melodii, konkurs, nauka układów tanecznych oraz „Ferie w ciepłych krajach” – zajęcia plastyczne dla dzieci w wieku 7 -11 lat
- 20.02 w godz.12.00 – 17.00 „Tańczące zwierzaki” – Zajęcia teatralne (tworzenie scenariusza,

- 22.02 w godz.12.00 – 17.00 Seans głośnego czytania książki H. Ch. Andersena „Bałwan ze śniegu” połączony z konkursem na temat baśni, wspólne wykonanie przestrzennego modelu bałwanka z papieru dla dzieci w wieku 7 -11 lat
- 23.02 w godz.12.00 – 17.00 „Z tańcem i o tańcu – KUJAWIAK” Pogadanka na temat sposobu tańczenia i metrum, konkurs, nauka krótkich układów tanecznych „Ferie w ciepłych krajach” – zajęcia plastyczne dla dzieci w wieku 7 -11 lat

Filia Nr 18, ul. Kartuska 20,
tel.: 058 623 39 71
-12.02 - w godz. 13.00 - 17.00 -„Malowanie zimy” – plastyczne zabawy na podstawie tekstów M. Kownackiej dla dzieci w wieku od 7 do 13 lat
-13.02 w godz.13.00 - 17.00 - „Dzień z Plastusiem” – zabawy z plasteliną na podstawie tekstów M. Kownackiej dla dzieci w wieku od 7 do 13 lat
-12.02 - w godz. 13.00 - 17.00 -„Malowanie zimy” – plastyczne zabawy na podstawie tekstów M. Kownackiej dla dzieci w wieku od 7 do 13 lat -13.02 w godz.13.00 - 17.00 - „Dzień z Plastusiem” – zabawy z plasteliną na podstawie tekstów M. Kownackiej dla dzieci w wieku od 7 do 13 lat
- 15.02 w godz.13.00 – 17.00 -„Plastuś zdobywa przyjaciół” - 16.02 w godz.13.00 – 17.00-„Kukuryku na ręczniku” – seans głośnego czytania tekstów M. Kownackiej, poznawanie misiów – bohaterów różnych książek, rozmowy o szanowaniu zabawek dla dzieci w wieku od 7 do 13 lat
- 19.02 w godz.13.00 – 17.00 -Przygotowania do karnawałowej zabawy – wykonywanie karnawałowych masek, dekorowanie sali dla dzieci w wieku od 7 do 13 lat
-20.02 w godz.15.00 – 17.00 -Karnawałowa zabawa z konkursami dla dzieci w wieku od 7 do 13 lat
 -22.02 w godz.13.00 – 17.00 - „Emil ze Smalandii” – seans głośnego czytania fragmentu książki A. Lindgren, wykonywanie prac plastycznych ilustrujących tekst dla dzieci w wieku od 7 do 13 lat

- 23.02 w godz.13.00 – 17.00 „Pippi Pończoszanka” - Seans głośnego czytania fragmentów książki A. Lindgren, konkurs recytatorski „Koszałki-opałki” (poezja M. Kownackiej) dla dzieci w wieku od 7 do 13 lat -24.02 w godz.13.00 – 15.00 - -„Dzień z Karolem Mayem – zwyczaje Indian” -Seans głośnego czytania fragmentów książki -K. Maya „Old Shatterhand” dla dzieci w wieku od 7 do 13 lat Uwaga!

Informacji na temat planowanych imprez udzielają kierownicy poszczególnych filii bibliotecznych oraz Violetta Trella (Dział Metodyczny Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gdyni, tel. 058 622 44 31, e-mail: v.trella@mbpgdynia.pl) ***

FERIE W MDK
Młodzieżowy Dom Kultury w Gdyni, ul. Bema 33 zaprasza dzieci i młodzież, w czasie ferii zimowych na:

- Lodowisko przy MDK w godz.9.00-13.00- wstęp wolny!

-Naukę Jazdy na łyżwach oraz gry i zabawy na lodzie od poniedziałku do piątku: godz. 8.00 – 9.00 Gr. I /8-12 lat/, godz. 9.00 – 10.00 Gr. II /5-7 lat/
Ilość miejsc jest ograniczona. Zapisy w wypożyczalni łyżew osobiście lub telefonicznie 58 622 83 72 w. 28. W pozostałych godzinach ślizgawka czynna wg grafiku feryjnego.

Warsztaty:

- ruchowo-muzyczne /dzieci w wieku 4-7 lat/ – od 19.02 do 23.02, 12.30-13.30, sala 26

-plastyczne – poniedziałek, środa, piątek w dwóch grupach wiekowych: 7-10 lat – 10.00-12.00 i 11-14 lat – 12.00-14.00, sala 15

-wokalne - poniedziałek, wtorek, środa w dwóch grupach wiekowych: 7-12 lat -9.00-11.00 i 13-18 lat – 11.00-13.00. sala 13

-muzyczne – nauka gry na keyboardzie dla dzieci w wieku 7-12 lat - poniedziałek, wtorek, środa, 13.00-15.00, sala 31

-gitarowe - poniedziałek, wtorek, środa w dwóch grupach wiekowych: 10-14 lat -10.00-11.00 i 15-18 lat – 11.00-12.00. sala 12

-muzyczno-wokalne z zakresu muzyki dawnej – dzieci w wieku 10 – 15 lat, poniedziałek, środa, piątek 10.00-12.00, sala 31

-komputerowe – programowanie – młodzież w wieku 14-18 lat, poniedziałek, wtorek, środa, 12.00-13.30, , sala 9

-gry planszowe – poniedziałki, środy w dwóch grupach wiekowych: 7-10 lat – 9.00-11.00 i 11-14 lat – 11.00-13.00, sala 8

-taneczne - poniedziałek, środa, piątek w dwóch grupach wiekowych: 10-13 lat – 13.00-14.00 i 14-16 lat – 14.00-15.00 sala 30

Stałe zajęcia programowe: Chętni mogą również uczestniczyć w stałych zajęciach programowych Młodzieżowego Domu Kultury,

Uwaga! Wszystkie zajęcia są bezpłatne.

Kostiumowy Bal Karnawałowy - 17 lutego 2007 w godz. 11.00-13.00 zapraszamy wszystkie dzieci w wieku 4 -6 lat na wspólną zabawę. Liczba miejsc ograniczona – zapisy do 9.02.2007, koszt 8 zł. Wpłat należy dokonywać w recepcji MDK od poniedziałku do piątku w godz. 9.00-19.00.

Szczegółowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu 58 622-83-72, www.mdk.gdynia.pl; biuro@mdk.gdynia.pl

***

FERIE NA WYSPACH
W AKWARIUM GDYŃSKIM

W programie ferii zaplanowane są liczne konkursy, które będzie można znaleźć na stronie internetowej www.akwarium.gdynia.pl.

Program ramowy (od poniedziałku do piątku) 12-25.02 br.

- godz.10.00 – 11.00 zwiedzanie ekspozycji Akwarium Gdyńskiego z przewodnikiem

-godz. 11.00 – 11.45 prezentacja multimedialna „Zimne wyspy północnego Atlantyku” (Grenlandia, Islandia, Irlandia)

- godz.12.00 – 14.00 Biała Pracownia Plastyczna

Weekendowe wydarzenia specjalne

Warsztaty Dogoterapeutyczne (11.02.; 24.02.2007), godz. 10.30

Warsztaty realizowane we współpracy z Fundacją Rozwoju Regionalnego „Bojan” i hodowlą psów zaprzęgowych rasy Malamut z hodowli Anulus.

17.02.2007, godz. 11.00 - Teatr Klapa czyli Koperek i Kminek „O Szewczyku Dratewce”

18.02.2007, godz. 11.00- Piracki Bal Karnawałowy

25.02.2007, godz. 11.00 -Warsztaty Tańca Irlandzkiego

Uwaga! W czasie ferii Akwarium Gdyńskie będzie czynne od 9.00 do 18.00. Bilet ulgowy: 7 zł

Bilet zniżkowy dla opiekuna dziecka: 7 zł

Karnet: 5 podwójnych wejść (dla dziecka i opiekuna): 56 zł ( ważny do 30.06.2007 ).

***

FERIE w YMCA

Zajęcia odbywają się z podziałem na grupy wiekowe.

12.02.(poniedziałek) godz. 10.00 – 11.00 Samoobrona, 12.00 – 13.30 Capoeira, 17.00 – 18.00 Aikido, 18.00 – 19.00 Karate, 20.00 – 21.30 Capoeira

13.02. (wtorek) -godz. 10.00 – 11.00 Karate, 17.00 – 18.00 Aikido, 17.00 – 18.00 Taniec dzieci 7-11lat, 18.00 – 19.00 Taniec od 12 lat

14.02. (środa) godz. 10.00 – 11.00 Samoobrona, 16.00 – 17.00 Kendo, 17.00 – 18.00 Aikido, 18.00 – 19.00 Karate, 20.00 – 21.30 Capoeira

15.02. (czwartek)godz. 10.00 – 11.00 Karate, 17.00 – 18.00 Aikido, 17.00 – 18.00 Taniec 7-11 lat, 18.00 – 19.00 Taniec od 12 lat

16.02. (piątek) -godz. 17.00 – 18.00 Aikido, 18.00 – 19.00 Karate, 20.00 – 21.30 Capoeira

19.02. (poniedz) -godz. 13.00 – 14.30 Warsztaty Teatralne

21.02 (środa) -godz. 16.00 – 17.00 Kendo

24 i 25.02 (sobota i niedz) godz. 18.00 – 20.00 trening pokazy tańców latynoamerykańskich czołowych polskich par. Zapraszamy widzów.Wiek bez ograniczeń.

Wszystkie zajęcia odbywają się bezpłatnie po wcześniejszym zapisaniu w sekretariacie YMCA Gdynia ul. Żeromskiego 26.

***

BASENY PŁYWACKIE

1.Basen przy Liceum Jezuitów , ul. Tatrzańska - karnet na ferie dla dzieci i młodzieży -10 wejść/50 zł, ważny 12-25 lutego;

2.Pływalnia przy Gimnazjum Nr 3 w Gdyni ul.Gospodarska 1 w czasie ferii zimowych od 12 -23.02-2007r. będzie czynna od godz. 11.00.
Ceny biletów: dla uczniów szkół gdyńskich w godz.9.00-13.00 - bilety 2 zł. (wstęp z legitymacją szkolną).
Promocja nie obejmuje obót i niedziel.

3. Basen w Hotelu Gdynia
ul. Armii Krajowej 22. W czasie ferii: bilet rodzinny 2 dorosłe osoby + 2 dzieci- 25 zł; builet ulgowy 6,50 zł ii karnet ulgowy 55zł.

4. Basen Pływacki Akademii Morskiej
al. Jana Pawła II 3. W czasie ferii: bilet ulgowy 5 zł.

5. Basen przy Zespole Szkół Nr 10
ul. L. Staffa 10 - W czasie ferii w godz.9.00-13.00 bilety po 2 zł, dla uczniów szkół gdyńskich (wstęp z legitymacją szkolną).

***

SP nr 35 w Gdyni w ramach akcji „FERIE Z PIłKĄ” zaprasza w okresie ferii wszystkie dzieci rocznik 1999, 1998, 1997 do udziału w zajęciach piłkarskich które odbędą się na obiektach sportowych Szkoły Podstawowej nr 35 w Gdyni, ul. Uczniowska 1.
Terminy: pon, wt, śr, cz, pt, sob godz 10.00-12.15 rocznik 1999 kl.1.
- pn, wt, śr, czw, pt godz 12.30-14.00 rocznik 1998-1997 kl.2 i 3
Zajęcia prowadzi trener klasy 1 Marek Karaczun tel. 695-743-963.

***

ZIMOWA SZKOŁA AIKIDO

Gdyński Ośrodek Aikido zaprasza młodzież (od 13 lat) w czasie ferii zimowych na bezpłatną Zimową Szkołę Aikido. Zajęcia będą odbywały się codziennie od 12 - 24 .02 .przy UKS Galeon; ul. Morska 89, Gdynia Grabówek wg planu: pn. 20.00-21.00; wt. 19.00-20.00; śr. 19.15-20.15; czw. 20.00-21.00; pt. 19.00-20.00; sb. 11.30-12.30. Szczegóły na stronie www.wadokan.gdynia.pl lub tel. 604 442 629.
Polska YMCA - Ognisko w Gdyni zaprasza dzieci (7-12 lat) w czasie ferii zimowych na bezpłatną Zimową Szkołę Aikido. Zajęcia będą odbywały się codziennie od 12 do 16.02.br w YMCA; ul. Żeromskiego 26, Gdynia Śródmieście, wg planu: pn.-pt. 17.00-18.00.
Szczegóły na stronie http://www.gdynia.ymca.pl, www.wadokan.gdynia.pl lub tel. 604 442 629.

***

TURYSTYCZNE FERIE ZIMOWE

-12.02 Wycieczka przyrodnicza „Trójmiejski Park Krajobrazowy” -Zbiórka: kościół pw. Św. Józefa (Gdynia Grabówek), godz. 10.00

-13.02 Muzeum Przyrodnicze Nadleśnictwa Gdańsk – prelekcja i zwiedzanie Zbiórka: Gdynia Chylonia ul. Morska 200, godz. 9.00

-14.02 Wycieczka przyrodnicza - Zbiórka: Gdynia Chylonia PKP, godz. 10.00

-15.02 Wycieczka przyrodnicza Reda PKP Dolina Redy - Rezerwat Przyrody „Beka”- Zbiórka: Gdynia Główna SKM, godz. 9.00

16.02 Wycieczka krajoznawcza „Zabytki Starej Oliwy” (8 km) Zbiórka: Gdynia Główna SKM, godz. 9.00

19.02 Wycieczka przyrodnicza Rezerwat Przyrody „Kępa Redłowska”

Zbiórka: Urząd Miasta Gdynia, godz. 10.00

20.02 Wycieczka przyrodnicza „Lasy Sopockie”. Zbiórka: Gdynia Główna SKM, godz. 9.00

21.02 Wycieczka krajoznawcza „Na granicy Gdyni i Sopotu” (8 km). Zbiórka: Gdynia Orłowo „Klif”, godz. 10.00

22.02 Wycieczka piesza „Kolorowa” – 3 szlaki gdyńskie (10 km) .Zbiórka: Gdynia Główna SKM, godz. 10.00

23.02 Wycieczka krajoznawcza-Skansen Muzeum Marynarki Wojennej - ORP „Błyskawica” - Żaglowiec „Dar Pomorza”. Zbiórka: Klub „Riwiera”, godz. 10.00

Prosimy o wcześniejsze zgłaszanie grup na poszczególne wycieczki. Szczegółowe informacje w siedzibie Oddziału przy ul. 3 Maja 27 w Gdyni, tel./faks (0-58)621-75-24 od pon. do pt. w godz. 11.00-17.00. http://gdynia.pttk.pl

***

KOMUNIKACJA W CZASIE FERII

W związku z zimowymi feriami szkolnymi, w okresie od 12 do 24.02 b . na liniach komunikacji miejskiej, organizowanej przez ZKiM w Gdyni obowiązywać będą rozkłady jazdy ważne w dni wolne od nauki szkolnej (w ferie), poza okresem letnich wakacji szkolnych. Nie będą funkcjonować linie 241, 244 i 296. Nie będą także wykonywane kursy oznaczone w rozkładach jazdy literą „s”. Będą natomiast wykonywane kursy oznaczone literami „W” oraz „V”.