793 (402) 2007-02-23 - 2007-03-01

Nagrodzeni celnicy

Pracownicy Izby Celnej w Gdyni odebrali szereg prestiżowych wyróżnień. Ostatnio Arkadiusz Krynicki, celnik, wyróżniony został najwyższym światowym laurem celnym.

Arkadiusz Krynicki, który w Izbie Celnej w Gdyni pracuje od 1997 roku otrzymał wyróżnienie Sekretarza Generalnego Światowej Organizacji Celnej ( najwyższe wyróżnienie w służbie).

Specjalny dyplom został mu przyznany za szczególny wkład w walkę o ochronę praw własności intelektualnej, czyli krótko mówiąc za walkę z piractwem. To prestiżowe wyróżnienie cieszy nas tym bardziej, że otrzymało je w tym roku tylko 5 osób w Polsce..

Robert Mroczek, (w Izbie Celnej w Gdyni od 1993 roku), otrzymał z kolei medal od Szefa Służby Celnej. Został nagrodzony również za zasługi dla ochrony praw własności intelektualnej.

, (w Izbie Celnej w Gdyni od 1993 roku), otrzymał z kolei medal od Szefa Służby Celnej. Został nagrodzony również za zasługi dla ochrony praw własności intelektualnej.
Ponadto Izba Celna w Gdyni otrzymała również specjalny dyplom Szefa Służby Celnej za sukcesy w swojej działalności. Obok gdyńskiej placówki wyróżnienia otrzymały też Izby z Krakowa, Poznania i Warszawy.

Gdyńska Izba Celna od lat plasuje się w ogólnopolskiej czołówce w walce z piractwem. Tylko w styczniu tego roku funkcjonariusze zatrzymali blisko 1800 sztuk podrabianych towarów.

W roku 2005 zatrzymali 80 tysięcy sztuk towarów o wartości miliona złotych, natomiast w 2006 roku 400 tysięcy sztuk podrabianych rzeczy za dwa i pół miliona złotych.

  • ikonaOpublikowano: 22.02.2007 00:00
  • ikona

    Autor: Aleksandra Krzymińska

ikona