Nocny Bieg Świętojański – zmiany w organizacji ruchu (21-22.06.2024)
796 (405) 2007-03-16 - 2007-03-22

Pomorskie Warsztaty Filmowe

Chcesz kręcić filmy?

Już po raz drugi rozpoczyna się nabór kandydatów na Pomorskie Warsztaty Filmowe!

Uczestnicy warsztatów biorą udział w każdym z etapów powstawania filmu, od pisania scenariusza poprzez pracę z zawodowym aktorem i zdjęcia, aż po montaż i postprodukcję. W trakcie warsztatów powstanie jeden film krótkometrażowy, wspólne dzieło wszystkich uczestników. Będzie on napisany, wyreżyserowany i zmontowany przez całą grupę szkoleniową. Pracami będą kierować znakomici fachowcy, praktycy kina. Do chwili obecnej swój udział w warsztatach potwierdzili Jan Dowjat - reżyser oraz Milenia Fiedler - montażystka.

Co trzeba wysłać?

Na stronie www.fundacjafilmowa.pl znajdziesz wniosek zgłoszeniowy, pobierz go i wypełnij, do wniosku dołącz scenariusz filmu krótkometrażowego lub pomysł na scenariusz (do 10 stron), krótką biografię ze zdjęciem oraz dotychczasowe prace twórcze: literackie, filmowe, fotograficzne lub plastyczne.

Scenariusz, biografię i wszystkie załączniki przygotuj na płycie CD lub DVD i wyślij na adres Pomorskiej Fundacji Filmowej, 81-389 Gdynia, ul. Armii Krajowej 24 z dopiskiem WARSZTATY. (wszystkie pliki prosimy zapisywać w popularnych formatach tekstowych - DOC, PDF, TXT, filmowych - AVI, MPG, MOV i graficznych - JPG, TIFF, BMP)

Do kiedy się zgłaszać?

Na prace czekamy do 9 kwietnia 2007 roku!

Kto może się zgłosić?

Każdy, kto ma dobry pomysł na film oraz chce poświęcić trzy miesiące na pracę nad filmem krótkometrażowym. Spośród wszystkich nadesłanych zgłoszeń specjalna Komisja Selekcyjna wyłoni dwunastu uczestników, którzy zostaną zaproszeni na warsztaty.

Gdzie i kiedy są zajęcia?

Warsztaty odbędą się w Centrum Kultury w Gdyni, przy ul. Łowickiej 51 oraz w siedzibie Pomorskiej Fundacji Filmowej w Gdyni, przy ul. Armii Krajowej 24, w trakcie pięciu sesji, w pięć weekendów, w okresie kwietnia, maja i czerwca 2007 roku. Pierwsze zajęcia planowane są na weekend 20, 21 i 22 kwietnia.

Ile to kosztuje?

Jednorazowa opłata pobierana na konto Pomorskiej Fundacji Filmowej od osób zakwalifikowanych na warsztaty wynosi kwotę 300 zł.

Kto organizuje warsztaty?

Na Pomorskie Warsztaty Filmowe zapraszają Państwowy Instytut Sztuki Filmowej, Pomorska Fundacja Filmowa, Centrum Kultury w Gdyni oraz Stowarzyszenie Filmowców Polskich.

Więcej informacji : www.fundacjafilmowa.pl, kontakt z organizatorem - Jurek Rados telefon: 0 501 518 500 e-mail: jr@desperados.pl

  • ikonaOpublikowano: 15.03.2007 00:00
  • ikona

    Autor: Aleksandra Krzymińska

ikona